Головна Політика Начальник ОВА розповів про соціальну підтримку військовослужбовців на рівні Львівської області

Начальник ОВА розповів про соціальну підтримку військовослужбовців на рівні Львівської області

169
0

Про роботу Офісу підтримки родин військовослужбовців та обласну програму підтримки очільник Львівщини розповів у інтерв’ю для Суспільного.

На державному рівні соціальний і правовий захист військовослужбовців здійснюється згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Відтак, військовослужбовці мають право на грошове забезпечення, медичну допомогу, освіту, навчання, безплатний проїзд та інше.

Своєю чергою з обласного бюджету фінансується Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021- 2025 роки.

У межах програми військовослужбовці, які після поранення набули статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, отримують матеріальну допомогу з обласного бюджету для оплати вартості медичної, фізичної, психологічної реабілітації. Розмір допомоги залежить від групи інвалідності.

«Завдяки роботі територіальних громад та підтримки з обласного бюджету за минулий рік на підтримку військових частин спрямували більше 700 мільйонів гривень. Існує низка державних програм підтримки, а на рівні Львівської області діє програма підтримки військовослужбовців, які після поранення отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, а також членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України.  Щодо підтримки членів сімей військових, то у Львові ще на початку червня запрацював обласний центр підтримки родин військовослужбовців. Фахівці допомагають отримати різного роду виплати, займаються пошуком безвісти зниклих, надають юридичну та психоемоційну підтримку», – розповів Максим Козицький у інтерв’ю для Суспільного.

До слова, у 2023 році в обласному бюджеті на реалізацію програми передбачено 64,5 млн гривень.

Окрім цього, за підтримки Львівської ОВА запрацював Офіс підтримки родин військовослужбовців. Його створили для оперативного вирішення проблемних питань добровольців, резервістів, військовослужбовців, які беруть участь в обороні держави, ветеранів російської-української війни. Завдяки роботі фахівців різних структур та напрямів тут можна отримати соціальну, психологічну та юридичну допомогу.

До теми: Потребував допомоги після ампутації: в Офісі підтримки родин військових подбали про батька воїна.

Що стосується питань соціального захисту, то тут надають консультації щодо:

  • нарахування пільг на житлово-комунальні послуги в умовах воєнного стану;
  • переоформлення грошового забезпечення військовослужбовця, який вважається зниклим безвісти, на члена його сім’ї;
  • оздоровлення дітей військовослужбовців;
  • продовження довідки ВПО для дитини загиблого військовослужбовця;
  • здійснення протезування за новітніми технологіями;
  • пільг та соціальних виплат для членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України;
  • встановлення статусу члена сім’ї загиблого Захисника України.

Адреса установи – м. Львів, вул. Коперника, 17, Палац мистецтв, 2-ий поверх. Офіс працює у робочі дні тижня з 10.00 до 18.00. Зателефонувати можна за номером +38 068 260 68 15.