Головна Політика Народ сказав своє вагоме слово

Народ сказав своє вагоме слово

239
0

Дочасні вибори до Верховної Ради Українивідбулися.

У заздалегідь визначений день – 26 жовтняукраїнці мали змогу скористатися правом волевиявлення, аби проявити свою громадянську свідомість. Попри усілякі намагання зірвати вибори, знайти «чисельні» порушення виборчого законодавства, під загрозою терактів громадяни України сказали «Так!» — демократії, «Так!» — євроінтеграції, «Так!» — реформам, «Так!» — цілісності Української держави.

Сімдесят відсотків громадян Львівщини прийшли на виборчі дільниці цього дня, дещо вищий показник відвідуваності спостерігався у нашому районі. Загалом тенденція волевиявлення в багатомандатних виборчих округах мала однаковий характер, політичні симпатії виборців населених пунктів  як області, так і району майже цілковито співпали з результатами волевиявлення людей всієї України.

Одностайними виявилися наші співвітчизники у виборі кандидата в депутати до Верховної Ради. Всі вони хочуть аби їхні інтереси відстоював в українському парламенті Володимир Парасюк.

НАШ ВИБІР — НАША ДОВІРА

26 жовтня на дільницю № 460460 в с. Туринці прийшли усі: молоді і старі, чоловіки та жінки. Ще з раннього ранку приміщення молодшої школи нагадувало великий мурашник, який метушився у робочому процесі. Хтось організовував роботу виборчої комісії, хтось облаштовувався на місці спостерігача, а дехто прийшов, аби виконати свій громадянський обов’зок.

Чути Державний гімн та слова щирої молитви — так налаштовувалась на роботу місцева виборча комісія. Контрольні талони опущено у скриньки, виборчі бюлетені та списки виборців, закріплені за окремими столами – вибори розпочались.

Потік виборців не був бурхливим, проте люди підходили стабільно рівномірно. Усміхнені обличчя та сповнені надій погляди охоче підходили до жовто-блакитних кабінок. Можна було почути навіть колективні обговорення щодо вибору кандидата та партії. — Голосуватиму за «Народний Фронт», бо мені імпонує Арсеній Петрович – ділився своїми міркуваннями мужчина в сірому пальті. Охоче виборці обговорювали кандидатуру В. Парасюка. Можна було спрогнозувати, кому дістанеться вибір громади.

Виборча комісія працювала чітко і злагоджено. Молодий і жвавий колектив енергійно та вміло виконував свої обов’язки. Проте, вже ближче до вечора, була відчутна  втома. Виборча неділя в с. Туринці поступово добігала  до свого кінця.

Все проходило спокійно та організовано, завдячуючи компетентності голови та його помічників. Довгий і насичений день голосування пройшов на відмінно. О 20:00, відповідно до законодавства, дільницю було зачинено – настав час найбільш відповідальної роботи з підрахунку голосів.

У підсумку, на дільниці № 460460 було зареєстровано явку виборців – 70 %. Із можливих 1734, свій голос зробили  — 1206 осіб. Після тривалого і клопіткого процесу підрахунку голосів, членами ДВК було встановлено результати виборів. Серед представників багатомандатного виборчого округу впевнену перемогу здобув «Народний Фронт» — 468 голосів, хороший результат отримав «Блок П. Порошенка», який на другому місці з 203 голосами. Охоче виборці підтримали політичні сили партій «Самопоміч» — 166 голосів, «Радикальна партія О. Ляшка» — 129 голосів,  «Свобода» — 57 голосів, «Громадянська позиція» — 57 голосів, «Батьківщина» — 55 голосів. Досить сенсаційно були сприйняті голоси за лівоцентристські політичні партії, зокрема за компартію – 1 голос та партію «Ліві сили» — 2 голоси.

Серед кандидатів одномандатного виборчого округу безперечну та прогнозовану перемогу святкував В. Парасюк — 791 голос, на другому місці І. Бокало – 109 голосів,  далі — Т. Возняк — 101, І. Верещук – 60 голосів,  О. Павлюк – 33 голоси.

Громада с. Туринки на виборчій дільниці № 460460 цієї неділі зробила свій малесенький вклад до громадянської позиції всієї України. Найближчим часом народ побачить в дії тих людей та партій, яким вони віддали свій голос. Україна заживе в новому політичному ритмі, з новим парламентом та правлячою коаліцією.

ВИБОРЦІ ДЯКУВАЛИ ЗА ОПЕРАТИВНІСТЬ

Організовано і злагоджено працювали члени виборчої дільниці № 460469, що знаходилась у приміщенні Жовківської школи № 3. У список виборців внесено 2201 виборець, із них проголосувало 1517 виборців. Скористатись виборчим правом люди прийшли ще зранку. Видача двох бюлетенів — один за партію, другий за кандидата виборчого округу — не ускладнювала роботу членів комісії. Окремі виборці навіть дякували за оперативність. Хто був визначений у виборі, то на дільниці довго не затримувався.

Цікаво зазначити, що активніші виборці, які живуть на околиці міста.  Незважаючи на віддаленість до виборчої дільниці, мешканці вулиць Данила Галицького, Гонти, Василя Стуса відзначались високою явкою. За майбутніх депутатів проголосували усі жителі вулиці Бічної Дорошенка, на якій тільки чотири будинки. А найменша вулиця у Жовкві — Коротка, це один триповерховий будинок у центрі міста.

Найбільше голосів віддали виборці за політичну партію «Народний Фронт» — 442, за партію «Блок Петра Порошенка» — 335, політичну партію «Об’єднання «Самопоміч» — 335, «Громадянську позиція (Анатолій Гриценко)» — 82, Радикальну партію Олега Ляшка — 80, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» — 66, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 63. З 29 політичних партій, представлених у виборчому бюлетні, 10 не підтримав жодний виборець.

Серед одинадцяти кандидатів у народні депутати по мажоритарному виборчому округу на виборчій дільниці № 460469 найбільшу підтримку виборці засвідчили Володимиру Парасюку — 980 голосів. За Тараса Возняка проголосували 163 виборці, за Івана Бокала — 100, Ірину Верещук — 72 виборці. Лише один голос було віддано за Людмилу Шубіну.

Будемо сподіватися, що наші обранці, які працюватимуть у Верховній Раді, оправдають наші надії і сподівання. Плідної й успішної їм праці!

Члени комісії дякують директору школи Ігорю Скибі за гарні умови праці.

В ОНОВЛЕНІЙ ЗАЛІ

Приміщення, де зазвичай відбуваються вибори у Старій Скваряві, — зала місцевого Народного дому – мала минулої неділі особливий святковий вигляд. Попри всю атрибутику, необхідну для оформлення виборчої дільниці, у вічі впадало інше: надзвичайна ошатність та затишок і комфорт. А все тому, що напередодні тут проведено такі необхідні ремонтно-відновлювальні роботи. Найголовніше, що було зроблено, це – замінено вікна на енергозберігаючі пластикові склопакети, та встановлено нові двері. Відтак у приміщенні, площею 100 кв. см, незважаючи на погодні умови, було тепло навіть при одному UFO. Такі умови було створено завдяки турботі місцевої ради, де керівником Надія Кубай. Інша жіночка, Мирослава Олянецька, що має безпосереднє відношення до цього закладу – вона завідувач Народного дому – постаралася щодо косметичного ремонту. З її благородної подачі зроблено побілку стелі й стін, відкоси дверей та вікон, пофарбовано колони. Склопакети прикрашено новими тюлями, а добродій-односельчанин Богдан Дмитрів змайстрував чотири лавочки, що чудово вписалися в загальний антураж.

На фоні всього цього шестеро жіночок у вишиванках, що працювали за столами, видаючи бюлетені, виглядали врочисто та святково, а їхні приємні посмішки справляли адекватне враження у відвідувачів дільниці.

На цих виборах було порушено одну закономірність: уперше за останні роки першим не голосував Богдан Бей. Пояснив просто: цієї неділі йому не випала робоча позмінна вахта, тож не поспішав. Натомість уперше відкрив рахунок бюлетеням в одній із урн місцевий священик Степан Макар.

Попередньо він разом із дяком Володимиром Мариняком відправили молитовний обряд та окропили приміщення свяченою водою. Дуже доречними були його напутні теплі слова з побажаннями плідної праці та доброго висліду голосування. Аби воно стало закономірним продовженням ідей Революції Гідності, щоб відповідало інтересам внутрішньої державної політики і, насамперед, політики воєнної.

Староскварявці прислухалися до слів свого настоятеля. Вони активно і, що найголовніше, рівномірно (це значно полегшило роботу комісії) ішли до будівлі, де відбувалось голосування. До 20-ї години із 827 виборців, внесених до списку, на дільницю прийшло  693. Відвідуваність склала 82 відсотки. Це значно вищий показник від обласного і один з найвищих на Жовківщині.

Члени виборчої дільниці мають завдячувати голові Артуру Любасу і, насамперед, секретарю комісії Дарії Когут, за злагоджену та продуктивну роботу.

Мешканці Старої Скваряви підтримали тенденцію симпатій до кандидатів та політичних сил, яка спостерігалась в цілому  по районі. Найбільше голосів серед кандидатів отримав Володимир Парасюк. Він випередив другого «мажоритарника» Тараса Возняка майже в десять разів (!) .

Серед політичних партій беззаперечна перевага належить «Народному фронту» — 374 голоси. У 137 бюлетенях галочки були проставлені навпроти «Блоку Петра Порошенка». Дещо несподівано виявилось багато симпатиків «Самопомочі». За неї проголосувало 85 виборців. Ще три політичні сили «Радикальна партія О.Ляшка», «Свобода» та «Батьківщина» набрали майже однакову кількість голосів — 24, 21 та 22 відповідно.

Усіу вишиванках

Позачергові вибори народних депутатів України, які проходили на виборчій дільниці № 460473 м. Жовкви, нічим особливо не відрізнялися від  виборчих  процесів, які тривали по всій Україні.

Ще звечора, 25 жовтня, усі члени виборчкому вирішили прийти на вибори у вишиванках, мабуть, аби більше надихнути виборців до «патріотичноукраїнського» волевиявлення.

 Як звично, дільниця відкрилася о 8 годині. Явка виборців  зранку була більш активніша, ніж після обіду. Мабуть, це було повязано з тим, що дехто, а це переважно старше покоління, вирішив проголосувати,  йдучи до храму. А у кого маленькі діти, то голосували переважно вже після обіду. Більшість мешканців міста приходили з цілими сімями, а то й родинами, що було дуже приємно й похвально.

Хочеться відмітити декілька цікавих моментів, які закарбувалися у памяті. Виборча дільниця № 460473 знаходилася у Жовківській ЗОШ№ 1, до якої входили декілька великих вулиць міста. Отож, найбільше виборців прийшло з вулиць Івана Франка (стовідсоткова явка) та з Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка. Старші люди більш активніше прагли зробити своє волевиявлення. Один факт: жителька Жовкви, яка пережила голодомор, виявила бажання сама прийти на дільницю і зробити свій вибір, а ніж чекати, поки до неї приїдуть зі скринькою. Для цього вона попередньо написала заяву. Це Віра Степанівна Перегон.

В загальному до чотирнадцятої години проголосувало більше половини виборців.

Отож,  із 1842 виборців на дільницю прийшли 1332, віддавши найбільше голосів за політичну партію «Народний фронт» — 399, політичну партію «Обєднання «Самопоміч» — 284 та партію «Блок Петра Порошенка» — 256. У тому числі, визначившись з народним депутатом УкраїниВолодимиром Парасюком, за нього проголосувало 884 виборці.

Завдячуючи голові Лесі Чаус, заступнику Ользі Каспер та секретарю Людмилі Кінаш, а також усім членам дільниці, вибори пройшли спокійно та злагоджено.

Підготували Віталій СЛУКА, Уляна ЛАЩІВСЬКА,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ, Зоряна ГУМНИЦЬКА.