Головна Політика NATO – вибір народу, а не рішення політиків

NATO – вибір народу, а не рішення політиків

140
0

5 вересня в м. Києві завершилися збори громадян щодо всеукраїнського референдуму стосовно вступу України до НАТО. Відповідно до вимог законодавства, учасники зборів проголосували за доцільність його проведення.

Збори затвердили формулювання питання, яке пропонується винести на всеукраїнський референдум. Воно звучатиме таким чином: «Чи підтримуєте Ви приєднання України до Організації Північноатлантичного Договору (НАТО) як системи колективної безпеки?».

Крім того, учасники зборів утворили ініціативну групу з 500 осіб, визначили її персональний склад та доручили їй організувати процес збору підписів. Уповноваженим представником ініціативної групи визначено народного депутата Сергія Власенка. Відповідні рішення будуть передані до Центральної виборчої комісії.

«Вступ України до НАТО має бути вибором всього народу на всеукраїнському референдумі, а не рішенням окремих політиків», —  заявила, виступаючи на зборах, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона підкреслила, що завершився час, коли вступ до НАТО розділяв українців. Тимошенко також закликала українців об’єднатися навколо питання проведення референдуму, оскільки саме колективна безпека допоможе встановити мир в Україні.

На думку лідера «Батьківщини», нейтралітет в умовах зовнішньої агресії робить Україну беззахисною та ставить під питання існування нашої держави. Ю. Тимошенко також засудила спробу проросійської партії «Союз» через суд заборонити збори громадян, які відбулися 5 вересня.