Головна Політика Один район — спільні проблеми

Один район — спільні проблеми

310
0

Минулого тижня відбулися загальні збори Асоціації місцевих рад Жовківського району.

У роботі взяли участь: голова Асоціації, очільник Жовківської районної ради Роман Горбань,  заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич, виконавчий директор Асоціації місцевих рад Олег Бейзик та голови сільських, селищних та міських рад.

На початку зборів голови рад висловили невдоволення організацією зборів Асоціації, позаяк не було роздано їм для ознайомлення порядку денного. Їх підтримав і голова Асоціації, висловивши попередження виконавчому директору.

Із питанням щодо забезпечення явки чоловіків у радах району на навчальні збори перед висуванцями громад Жовківщини виступив в. о. військового комісара Жовківського РВК Владислав Зарішняк.

Перед початком головам було роздано інформаційні плакати щодо заборони спалювання сухостою та дотримання вимог Правил дорожнього руху.

Перше питання порядку денного — про дообрання члена ради Асоціації — виникло через вибори до Магерівської ОТГ. Адже після квітня склад Асоціації зменшився на 4 члени. Відповідно до обрання останніх за територіальним принципом, голова ОТГ Петро Домінік став членом Асоціації. Члени Асоціації проголосували за виведення чотирьох своїх колег зі складу Асоціації (за доречною пропозицією Богдана Стахіва, Смереківського сільського голови), а також, взявши до уваги пропозицію голови Забір’я Зеновія Сенька, вирішили протокольно оформити можливість представлення Петром Домініком інтересів усіх населених пунктів, що увійшли до складу Магерівської ОТГ.

Про нарахування та розподіл акцизного збору на рахунки місцевих рад району говорила начальник фінуправління Жовківської РДА Галина Вус.

Члени Асоціації віддали свої голоси за звернення до Кабміну з пропозицією щодо рівномірного розподілу акцизного збору з продажу пального між усіма населеними пунктами Жовківщини.

Зауваження щодо неявки на збори Асоціації представників фіскальної служби висловив Грибовицький голова  Ігор Питель. Відповідно відреагував голова районної ради, вияснивши в телефонному режимі у Жовківському відділенні Личаківської ОДПІ (було озвучено через гучномовець), хто є компетентним і може дати роз’яснення з цього приводу (представник обласного управління акцизного податку). Роман Горбань пообіцяв особисто запросити даного фахівця на зустріч з головами рад району.

Питання про вивезення твердих побутових відходів — болюче на сучасному етапі на усіх рівнях. Перед присутніми слово мала представник «АВЕ-Львів» Неля Родич, яка повідомила про бажання фірми підняти ціну за вивезення 120-літрового контейнера зі 40 грн. до 72 грн., що викликало обурення у залі. Голови висловлювали незадоволення роботою «АВЕ», зокрема систематичними порушеннями  графіків вивезення ТВП у населених пунктах, неакуратним поводженням працівників фірми з пластиковими контейнерами та незаконним підвищенням тарифів, що планується. Очільники Крехівської, Добросинської, Гійченської громад навели приклади несвоєчасного і неякісного обслуговування населення даною фірмою. На захист інтересів громадян, що мають укладені договори з «АВЕ», виступив й голова Асоціації, передавши представникові фірми попередження та вимогу про зустріч із керівником «АВЕ-Львів».

Цікавило членів Асоціації й питання про мікропроекти, з якого доповідав Богдан Стахів. Люди стурбовані проблемою витрачання немалих коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації у випадку мікропроектів, що «не пройшли конкурс». Зійшлися на думці, що попередньо потрібно збиратись та спільно вирішувати питання пріорітетності підготовки мікропроектів у населених пунктах Жовківщини, а також доцільно ретельно вивчати обласну програму з даного питання, подаючи в облраду зауваження у письмовій формі. З цього питання активно дискутували Ігор Питель, Михайло Василина, Зеновій Сенько.

Також присутні слухали та обговорювали питання про роботу персональних сайтів місцевих рад району, про сплату членських внесків членами Асоціації місцевих рад Жовківського району (Олег Бейзик), про обговорення проекту Закону України «Про місцеве самоврядування» (Юрій Дубневич), про помилки, які допускаються представниками місцевих рад у реалізації владних повноважень та розгляді справ у судах (Ігор Максимів).

Про організацію поїздки в зону АТО представників Жовківського району, що планується з 21 до 25 серпня, говорив Роман Горбань. Голова Асоціації та виконавчий директор подякували громадам, що вже зібрали й доставили провізію  для відправлення нашим захисникам на Схід.

У питанні «Різне» голови порушили проблему, що виникла через відмову надання «Агробудконтролем» дозволів на здійснення будівельних робіт. Адже очільники громад підготували всі документи і хочуть встигнути з будроботами, допоки дозволяє літня пора.

 

Надія Байбула.