Головна Політика Петро ДОМІНІК — голова першої ОТГ на Жовківщині

Петро ДОМІНІК — голова першої ОТГ на Жовківщині

545
0

В останній день квітня на Жовківщині народилася перша об’єднана територіальна громада, яку очолив висуванець ВО «Батьківщина» Петро Домінік. Центром  ОТГ стало селище Магерів, а жителі громад Кам’яногірської, Підліссянської, Погариської, Замківської сільських та Магерівської селищної рад, що увійшли до неї, обирали голову та 22 депутатів.

Із 4964 виборців, внесених у списки, своє право вибору задекларували 2796, відтак загальна відвідуваність склала 56 %. Найбільший вотум довіри отримав Петро Домінік — 958 голосів, лишень на 11 виборців менше проголосували за Миколу Сала, третє місце з 594-ма мандатами посів Зорян Семочко.

Найдружніше — після 8-ї години

На виборчій дільниці № 460462 у Магерові найвищу інтенсивність голосування засвідчено одразу після відкриття дільниці, яку, за добрим звичаєм, освятили священики місцевих парафій.

«Ці вибори чимось нагадують місцеві, — поділилась враженнями голова комісії Наталія Грибан. — Утім складнощів особливих не виникає, позаяк частина із членів комісії вже має певний досвід роботи із минулих виборів, та й бюлетенів усього лиш два».

Загалом у списки голосування було включено 1686 виборців, на час нашого відвідування дільниці, у післяобідню пору, тут проголосувало 400 магерівців. У бюлетені на посаду голови ОТГ було включено 5 кандидатів (як і на всіх виборчих дільницях), депутатами обирали кандидатів із 8 округів серед 25 претендентів.

Варто відзначити також велику кількість спостерігачів.

До реформи — відповідально

У центрі Кам’яної Гори тієї неділі було людно, відчувалась особливість події. Більшість пам’ятає створення у 90-х роках Кам’яногірської сільської ради (раніше вони належали до Замківської сільради). Відтепер їм знову доведеться звикати до змін, адже у межах територіально-адміністративної реформи сформовано Мaгерівську ОТГ.

Кам’яногірська виборча дільниця №460448 розташувалася у Народному домі. На чолі з головою Марією Медвіцькою, яка вже вдруге очолила виборчу роботу у селі, злагоджено працювали заступник Галина Кожушко,  секретар Надія Жук, Галина Мізерник, Юлія Мавдрик, Оксана Пилипець, Степан Харечко, Марія Демчишин, Микола Жук, Оксана Мізерник, Михайло Мищишин. Процедура голосування оргaнізована зручно для виборців і працівників дільниці.

У список виборців Кам’яногірської дільниці внесено 528 осіб, з них 45 голосували за місцем проживання – це переважно люди похилого віку і хворі. Найстаріший виборець –  92-річна Олена  Зінчук. На час нашого візиту на дільницю Кам’яної Гори члени комісії з однією переносною скринькою саме повернулися зі села.

Якщо на посаду голови новоствореної Магерівської ОТГ кам’яногірці не мали свого, тобто місцевого,  кандидата, то обирали із п’яти відомих і внесених у бюлетень. А от серед кандидатів у депутати ОТГ зареєстрованими були усі свої мешканці (на одному окрузі чотири, на другому – три). Це Петро Каліка, Іван Надяк, Марія Юрченко, Марія Демчук, Микола Пилипець, Наталія Огорілко, Михайло Іванець.

За підсумками голосування кам’яногірці на посаду голови Магерівської ОТГ віддали перевагу Зоряну Семочку – 167 голосів. За  Миколу Сала  проголосували  87 виборців, Петра Домініка – 78, Андрія Бішка – 18, Олега Прімка – 1 виборець. Депутатами ОТГ обрано Марію Демчук – 93 голоси і Петра Каліку – 85 голосів.

Із дотриманням виборчого законодавства

Безпосередньо у Народному домі села Замку, яке також входить до Магерівської об’єднаної територіальної громади, виборчий процес відбувався з дотриманням виборчого законодавства і відповідно до засад конкурентності та прозорості.

У Замківській виборчій дільниці нагоду проголосувати мали 446 виборців. Виборча комісія у складі 9 осіб працювала доволі злагоджено й спокійно, оскільки більшість із них вже брала участь у виборчому процесі минулих років. На 16.00 год. явка громадян була на межі 47 відсотків. До слова, вдома голосували 24 людини.

У день виборів не було зафіксовано порушень, які могли б вплинули на результати голосування.

Найактивніші — футбольні фани

Із 414 мешканців Погариської сільради до виборчих скриньок вкинули бюлетні зі своїми голосами 279 виборців. «Саме ці люди продемонстрували свою чітку громадянську позицію», — так коментує  не дуже високу активність співгромадян на виборах голови й депутатського корпусу Магерівської об’єднаної територіальної громади заступник голови комісії Василь Солтис. Серед тих, що віддали свої голоси, було й 39, що голосували вдома.

По 16-му і 17-му округах люди вибирали відповідно з трьох та семи кандидатів у депутати. Найбільше голосів односельчан отримали Галина Харечко та Василь Сало. Головою нової об’єднаної територіальної громади місцеві жителі хочуть бачити Петра Домініка – йому віддали свої голоси аж 145 виборців,  Миколі Салу надав перевагу  — 91.

Ймовірно, що найбільш активними на цих теренах є саме футбольні фани. Бо цього дня на сільському стадіоні тривав матч між командами Погариська та Думичів – це було відкриття сезону чемпіонату району. Тому ті,  хто прийшов повболівати за земляків, певно, радо завітали й на виборчу дільницю, позаяк їхня команда перемогла.

Думки почасти кардинально різняться

Упродовж неділі ми побували на кількох дільницях і поспілкувалися з виборцями. Стосовно очікувань від виборів думки у наших співбесідників почасти кардинально різняться. Попри певну зневіру у бажання влади змінити в Україні життя у кращий бік, люди все ж йшли на вибори, сподіваючись на завтрашній позитив. Серед очікувань — поліпшення фінансування соціальної сфери, підтримка приватної ініціативи, розширення повноважень місцевої влади.

Так, наприклад, голова звичайної малої виборчої дільниці в с. Зубейках Любов Іванець  вірить у позитивні зрушення і пов’язує їх, передусім, з активною діяльністю сьогоднішньої місцевої влади, яка упродовж останнього часу зробила ряд конкретних добрих справ із благоустрою. Натомість, пенсіонер із с. Підлісся пан Степан (який прізвища називати не захотів) налаштований скептично і в жодній позитивні зміни не вірить. Причина його скепсису ґрунтується на відсутності продуманої державної політики, яка б сприяла розвитку економіки в Україні, збільшенню робочих місць. А без цього, на його думку, грошей у місцевих бюджетів на розвиток населених пунктів не буде, і більшість ініціативної та практичної молоді й надалі виїжджатиме працювати і жити за кордон…

На обидвох дільницях явка виборців станом на 17.00 була більшою від 50 відсотків, жодних скарг та порушень виявлено не було.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ,

Уляна ЛАЩІВСЬКА,

Надія БАЙБУЛА,

Зоряна МИКИТЮК,

Зоряна ГУМНИЦЬКА.