Головна Політика Вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні

Вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні

255
1

В історії книги нашого народу є чимало трагічних сторінок, які назавше залишили в серцях їх учасників та нащадків невимовний біль та сум від непоправних втрат. І донині події, яким судилося статись понад півстоліття тому, викликають неоднозначні тлумачення та розуміння. Почасти кардинально протилежні.

69 років минуло відтоді, як закінчилась Друга Світова війна, у якій брали участь представники різних політичних поглядів та ідейних переконань. Пронеслась вона смертоносним вихорем і теренами жовківського Розточчя, залишивши позад себе могили відомих та назавше неопізнаних вояків. Змушуючи тих, хто залишився жити, пам’ятати про них та згадувати добрими словами, у щирих подячних молитвах.

Минулого четверга, як і щороку, у Жовкві, відбулася велелюдна хода на міський цвинтар. Вшанувати пам’ять загиблих у Другій Світовій війні, зібралась громадськість Жов-ківщини. У процесії взяли участь голова Жовківської РДА Богдан Юрдига, перший заступник голови РДА Надія Щур, голова Жовківської райради Тадей Швай, мер Жовкви Петро Вихопень, керівники відділів та підрозділів, духовенство, ветерани та діти війни, мешканці міста та місцевих рад.

Біля пам’ятника Невідомому солдату, до якого поклали квіти і вінки, та могил загиблих воїнів священики відслужили поминальну панахиду та окропили поховання свяченою водою. "Пам’ять — це смисл нашого життя. Вона надає йому повноцінного змісту та сенсу. Адже ми всі діти божі, і незалежно від віросповідання, визнаємо одного Бога та очікуємо його ласк і щедрот. Тому всіх закликаємо Вас молитися за душі полеглих, як і за єдність нашої Батьківщини, так потрібної сьогодні", — сказав, зокрема, у своєму виступі о. Петро Бранець.

"Безумовно, ця страшна війна, розпочата двома тиранами Сталіном та Гітлером, принесла багато невинних жертв. Ці люди, що тут спочивають, боролись і вірили у світле майбутнє своїх нащадків, що мир і спокій запанує на українській землі. Ми маємо все зробити, аби оправдати їх мрії та сподівання", — наголосив голова районної ради Тадей Швай.

Змістовністю та патріотичністю виділялася промова і голови райдержадміністраці Богдана Юрдиги. Він, зокрема, акцентував: "Ми зібралися тут, аби пом’янути тих, хто віддав свої життя за рідну землю. Така місія нашої землі, що саме тут дуже часто вирішувалась доля Європи. І сьогодні ми отримуємо черговий урок, маємо збагнути, що для того, аби бути вільними, бути незалежними, мусимо вміти і бути готовими себе захистити. Так само маємо прийти в цей день до могил померлих, згадати їх та не забути тих, хто ще живий". До присутніх звернувся і член організації ветеранів Великої Вітчизняної війни Роман Сокальчук. Він закликав нинішню молодь до патріотизму, свято берегти рідну землю та пам’ятати своїх попередників і брати з них приклад.

"Отче наш", спільно промовлене, звучало і біля могили борцям за волю України, а підніжжя вкрилося живими квітами. Завершився захід церковним гімном "Боже великий, єдиний".

Все далі відходять важкі і грізні воєнні часи, але не згасає пам’ять про тих, хто поклав своє життя та захистив землю від фашизму. Ми схиляємо голови перед ними та безмежно вдячні за можливість жити та продовжувати їх доблесні справи.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ,

Євген ВЕГЕРА.