Головна Політика Про оптимізацію в освіті, роботу поліції, ремонт доріг та інше… на сесії...

Про оптимізацію в освіті, роботу поліції, ремонт доріг та інше… на сесії Жовківської районної ради

316
0

15 червня відбулася чергова 14-та сесія Жовківської районної
ради VII демократичного скликання.

На початку засідання  присутні  хвилиною мовчання вшанували героїв-рятувальників, які 30 травня 2016 року загинули на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Подяками  й грамотами були відзначені депутати, які брали активну  участь у зональних та фінальних змаганнях V Спартакіади серед депутатів обласної ради, районних, міських, селищних та сільських рад. Колеги висловили підтримку депутату районної ради Любові Орищин, яка за підсумками фінальних змагань V Спартакіади представляла Жовківщину у фінальних змаганнях Всеукраїнської спартакіади, що проходили з 12 по 17 червня 2017 року у м. Чорноморську (Одеська область).

На сесії було погоджено порядок денний, а також розглянуто і
прийнято 30 рішень, серед яких — Звернення до Президента України та Верховної  Ради  щодо неприйняття Трудового кодексу в редакції, запропонованій Міністерством соціальної політики України.

Перед колегами та президією прийняв присягу районний депутат Богдан Скіра (замість Юрія Семочка, що обраний депутатом до Магерівської об’єднаної територіальної громади).

Про роботу Жовківської районної ради за звітний період доповів її голова Роман  Горбань (читайте у наступному номері).

Бурхливою і неоднозначною була дискусія з приводу питання так званої оптимізації в освіті та закриття малокомплектних шкіл. Окрім доповідача — керівника відділу освіти Жовківської РДА Михайла Коваля  своїм баченням даної швидше проблеми, аніж питаня, поділилися голова РДА Надія Щур, депутат Богдан Юрдига, голова профспілки освітян району Ірина Бродик, що своїм виступом викликала у повної зали гучні оплески. Саме це питання і зібрало у сесійній залі чималу кількість освітян, голів профспілкових комітетів, представників громад Зарудців та Хитрейок. Підтримати їх прийшли навіть духовні наставники, що вболівають за збереження храмів науки на периферії.

Доповідь начальника Жовківського ВП Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУНП України у Львівській області Олександра Гостіщєва про результати роботи Жовківського відділення поліції викликала запитання не лише у депутатів, а й у голови районної ради. Вже вкотре намагався з’ясувати причини закриття своєї справи депутат Богдан Савка, а досвідчений  колишній очільник районної міліції Андрій Козенко не лише дав колезі кілька слушних зауважень, а й запропонував співпрацю й допомогу ветеранів-правоохоронців у роботі з профілактики та розкриття злочинів.

Свою активність та чітку громадянську позицію проявили районні обранці, слухаючи доповідь керівника відділу економічного розвитку та торгівлі Жовківської РДА Володимира Свідняка про надходження та освоєння коштів на ремонт доріг загального користування у Жовківському районі, хід та якість ремонтних робіт, які навперебій запитували доповідача про ділянки доріг, що цьогоріч ремонтуватимуться.

На сесії виступав обласний депутат, директор ПП «Рома» Роман Демчина. Він просив районних обранців довести до відома населення, що його підприємство працює лише на тих відрізках доріг, де виграно тендери у службі автодоріг. ПП «Рома» закупило 7 одиниць техніки. Усього на обслуговуванні у підприємства – 480 км районних доріг. Зі слів Романа Демчини, майже за 25 років незалежності в Україні дороги Жовківщини суттєво не ремонтувалися. На сьогодні «Рома» зробило 26 км доріг. Це – немало у відсотковому відношенні, твердив його керівник. Він також просив вплинути головам на місцях та попрацювати з населенням, що викидає на узбіччя доріг сміття по дорозі на митницю. Адже підприємству, що займається ремонтом доріг, доводиться  щотиж-
ня вивозити по 3-4 машини сміття.

Депутати своїм рішенням дозволили ТзОВ «Віп-Захід» проводити геологорозвідувальні роботи на родовищі торфу «Дорошів», попередньо вислухавши виконавчого директора підприємства Остапа Думу і задовільнившись чіткими відповідями на усі запитання, що їх хвилювали.

Проголосували районні обранці і за зміни до районного бюджету Жовківського району на 2017 рік, що передбачали видатки для виготовлення проектно-кошторисної документації під паліативне відділення Рава-Руської районної лікарні. З цього питання доповідала начальник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус.

У питанні «Різне» депутати виступили з пропозиціями: на наступному сесійному засіданні заслухати звіт керівництва Жовківського РЕМу про роботу підприємства; подальшу долю приміщення й території навколо колишнього ветсанзаводу, що на території Волі-Висоцької сільської ради, а також не залишатися осторонь екологічного лиха на Грибовицькому сміттєзвалищі, де й надалі витікає інфільтрат, отруюючи навколишнє середовище.

Надія Байбула.