Головна Свято Творці справи милосердя

Творці справи милосердя

636
0

«Треба мати міцне здоров’я, самовідданість і терпеливу вдачу, щоб творити цю справу милосердя, не гучну, не придатну для суєти, але істотно корисну для стражденних…» — так говорив про своїх колег за покликанням засновник Хрестовоздвиженської общини сестер милосердя Микола Пирогов. Бо ж відданість своєму обов’язку, турбота про хвору людину має бути для них повсякчас змістом їхнього життя, адже їхні руки та дії покликані оберігати найцінніше — здоров’я та життя людини.

У третю неділю червня медики України мають своє професійне свято. Усіх, без винятку, причетних до збереження здоров’я, — лікарів, медсестер, акушерок,  молодших  медсестер — із теплотою та вдячністю мають згадувати вдячні пацієнти цього дня.

Напередодні  у районному Народному домі на святкове відзначення Дня медика зійшлися не лише працівники  медичної галузі Жовківщини, а й представники влади, громади, запрошені гості.

Найперше присутні у скорботі схилили голови, вшановуючи хвилиною мовчання пам’ять медичних працівників та воїнів української армії, що віддали своє життя на Сході України, захищаючи суверенність нашої держави.

Ведуча свята — вона і творець, і постановник урочистої програми для колег, — заступник головного лікаря з медсестринства Жовківської ЦРЛ Наталія Галапац — цікаво та змістовно занурила присутніх у гарну та багату історію  медицини нашого району. Адже з давніх-давен Жовква була потужним центром не лише культурного та духовного життя. У 1627 році на кошти княжни Софії Данилович при костелі (нині церкві) Святого Лазаря був збудований міський шпиталь для убогих на честь страждань Найсвятішої Діви Марії, який на той час був єдиним закладом такого типу. У 1865 році було визначене фінансування для покращення діяльності шпиталю і вирішено опублікувати послання до нащадків, як унікальний документ того часу, написаний на пергаменті. Капсулу з цим посланням було виявлено в результаті ремонтних робіт на куполі храму. Звернення підписали 3 серпня 1865 року 19 членів міської ради, 10 — з міського уряду та 5 кураторів дільниць.

З того часу, як було створено шпиталь, спливло 390 років. Незмінним залишилося одне — медицину і по сьогодні визначають як покликання, як мистецтво служіння людям у потребі, що проявляється у повсякденній турботі людей у білих халатах.

Привітати винуватців торжества із професійним святом прийшли голова Жовківської РДА Надія Щур, заступник голови районної ради Алла Жук, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії о.Михайло Ткачів, президент Львівської обласної асоціації медсестер (ЛОАМС) Ірина Шевчук.

Гарні, теплі слова вітань та щира подяка від усіх,  хто виступив, звучали на адресу медиків. А духовний наставник благословив усіх на милосердне і віддане служіння людям.

Особливий акцент організатори свята зробили й на ролі медсестринства. Адже  у травні цього року Львівська обласна асоціація медсестер відзначила 15-у річницю від дня створення. Стільки ж виповнилося і Жовківському районному осередку ЛОАМС, що налічує 443 медичні сестри нашого району.

ЛОАМС реалізує багато освітніх програм, проектів. Один із них – спільний проект із ГО «Служба організації інфекційного контролю» «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», метою якого є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактики професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій.

Першою лікарнею в Україні, яка 5 років тому отримала даний статус в цілому і у 2016 році підтвердила його на наступні 3 роки, є Жовківська районна лікарня. Перший і єдиний в Україні на сьогоднішній день фельдшерсько-акушерський пункт, який отримав статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» — це ФАП села Смерекова.

Гарні слова, адресовані колегам, у поєднанні з неповторними танцювальними виступами гостей свята — юних і талановитих з Народного дитячо-юнацького хореографічного ансамблю народного танцю «Полуничка» (м.Львів), доповнили й нагороди — грамоти, подяки, квіти, подарунки. За багаторічну сумлінну працю в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у надання медичної допомоги населенню району, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята, Дня медичного працівника, грамотами Жовківської районної ради та Жовківської державної адміністрації були нагороджені завідувач дитячого відділення Жовківської ЦРЛ
Мар’яна Бойко, завідувач відділення загальної практики сімейної медицини поліклініки Жовківської ЦРЛ Лідія Попель, сестра-господиня соматичного відділення Жовківської ЦРЛ Іванна Порохнявець, лікар загальної практики сімейної медицини поліклінічного відділення Рава-Руської районної лікарні Андрій Пастух, сестра загальної медичної практики сімейної медицини Дублянської міської лікарні Любов Глива, старша медична сестра Куликівської міської поліклініки Олександра Даниляк.

Від Асоціації медичних сестер Львівської області почесними грамотами були відзначені старша медсестра дитячої консультації Жовквської ЦРЛ Віра Шевель та заступник головного лікаря з медсестринства Наталія Галапац.

Про роботу медиків Жовківщини, їхні здобутки та завдання говорив в.о. головного лікаря району Віктор Чикалюк. У підсумку разом із колегою — заступником головного лікаря ЖЦРЛ з медичного обслуговування населення
та головою профспілкової організації медичних працівників Жовківщини Володимиром Боровиком мали нагоду нагородити грамотами й подяками завідувача терапевтично-неврологічного відділення Рава-Руської районної лікарні Ганну Гайдуш, медсестру приймального покою Наталію Залуцьку, лікаря-стоматолога поліклінічного відділення Людмилу Мачіху, лаборанта клініко-діагностичної лабораторії ЖЦРЛ Оксану Луцишин, молодшу медсестру приймально-діагностичного відділення ЖЦРЛ Марію Герус, операційну медсестру хірургічного відділення ЖЦРЛ Галину Семочко, завідувача фельдшерсько-акушерського пункту с. Зарудці Руслану Мандзибуру, маніпуляційну медсестру гінекологічного відділення ЖЦРЛ Любов Крупу, лікаря-стоматолога-ортопеда ЖЦРЛ Наталію Бохін, лікаря-офтальмолога поліклінічного відділення ЖЦРЛ Галину Гринчук, лікаря-неонатолога пологового відділення ЖЦРЛ Ірину Луцик, медреєстратора ЖЦРЛ Ольгу Батючок, лікаря-терапевта терапевтичного відділення ЖЦРЛ Віру Карпу, медсестру-анестезиста відділення анестезіології з ЛІТ ЖЦРЛ Наталію Грех, медсестру загальної практики сімейної медицини лікарської амбулаторії ЗПСМ с. Туринки Олександру Каспрівську, завідувача фельдшерсько-акушерського пункту с. Дев’ятир Надію Іщак, дільничну медсестру Магерівської міської лікарні Ірину Дзюньку, медсестру приймально-діагностичного відділення ЖЦРЛ Мирославу Гібляк, молодшу медсестру хірургічного відділення ЖЦРЛ Ольгу Пірко, медсестру дерматовенерологічного відділення ЖЦРЛ Марію Сидор, лікаря-невропатолога Дублянської міської лікарні Оксану Лозицьку, медсестру поліклінічного відділення ЖЦРЛ Наталю Стецик, молодшу медсестру поліклінічного відділення ЖЦРЛ Наталю Сироту, медсестру соматичного відділення ЖЦРЛ Галину Вільчинську, медсестру палати новонароджених
пологового відділення ЖЦРЛ Марію Батючок, маніпуляційну медсестру терапевтичного відділення ЖЦРЛ Зоряну Глушик, бухгалтера ЖЦРЛ Наталію Мехно, кухаря ЖЦРЛ Надію Бокало, старшого механіка ЖЦРЛ Зеновія Глутковського, провідного інженера з охорони праці ЖЦРЛ Оксану Дроцик.

Профспілка відзначила Ірину Барильську, медсестру дитячої консультації Жовківської ЦРЛ, водія Володимира Сала, медсестру фізкабінету Оксану Дем’янець, молодшу медсестру рентгенологічного відділення Мар’яну Кріп, молодшу медсестру ВАЛІТ Ірину Сало, молодшу медсестру операційного блоку ЖЦРЛ Любов Гель, бухгалтера Ганну Самотій, завідувача ФАПу с. Дев’ятира Надію Іщак, завідувача ФАПу Нового Села Марію Ненчук та завідувача ФАПу с.Замочка Оксану Чернюх.

Приємною несподіванкою у вигляді музичного подарунка були виступи талановитих дітей наших медиків — юної скрипальки Ілони Химиці та лауреата Міжнародних та Всеукраїнських пісенних кон-курсів Аліни Дем’янець.

Тож нехай Ваші вчинки, шановні вартові життя, будуть наповнені милосердям до ближнього, терпеливістю й шляхетністю, бо усе зроблене й подароване людині Вами, як сказав о. Михайло, вернеться до Вас сторицею.

Надія Байбула.