Головна Політика Пересічні українці коментують події на Сході

Пересічні українці коментують події на Сході

1012
0

Яке ваше ставлення до подій на сході України?

Андрій, 24 роки, Житомир:

— Звичайно, що моє ставлення до ситуації на сході є негативним, оскільки кожного дня хтось покладає свою душу й тіло за вільну Україну. Раніше ніколи не міг подумати, що в 21 столітті стану свідком подібного насилля. Росіяни — зовсім не братній нам народ! Росія — не братня країна! Як можна взагалі таке говорити? На українську національну самосвідомість завжди чинився тиск, згадаймо і період царської Росії чи СРСР. Особливо за бидло тримали справжніх українців, яких намагалися зламати й придушити. Хіба братній народ може так чинити? І в сучасності москалі продовжують нас "любити", як і колись, затискаючи в своїх міцних, "дружніх і братерських" обіймах. Тому щиро в серці сподіваюсь, що всі ці криваві події скоро закінчаться. Проте розум каже протилежне. Не дай Бог нікому такого "сусіда", а брата — тим більше! СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Ярослав, 37 років, Дніпропетровськ:

— Зазвичай я достатньо далекий від політики, мене цікавить те, як я живу і як мені зробити так, щоб жилося краще. А щодо сьогоднішньої ситуації, вважаю, що наша влада не проросійська, не проамериканська і таки не проєвропейська. Вона в дечому проукраїнська, але здебільшого просвоя. Навряд чи наші керівники реально відстоюють інтереси Росії чи України. Просто слухаються тих, хто на них давить і хтоїм платить, а також крадуть те, щоможуть вкрасти. Проте я не бачу причин у цьому звинувачувати владу, тому щоце стало нормою для нашого суспільства. Що стосується самих українців, які живуть в Україні, говорять російською і вважають Бандеру та інших воїнів УПА ворогами народу, то таких людей потрібно висилити кудись, нехай не засмічують Українську державу.

Дмитро, 21 рік, Трієсте (Італія):

— Я вважаю, що Путін вже не відступить від своїх військових намірів, бо це означатиме, що він повинен піти з російської політики. Саме тому, на мою думку, бойові дії на Сході України триватимуть ще, мабуть, довго. Навіть після того, як нашісолдати відіб’ють схід України від терористів, ще нічого не закінчиться, адже тепер ми завжди будемо терпіти якісь проросійські теракти на Сході, а, можливо, й по всій Україні. Раніше я думав: чому ми повинні гинути за людей, які не хочуть із нами жити, які нас презирають? Проте зрозумів, що це люди, які всю історію України найбільше страждали. Росія їм нав’язувала, як в них добре, а українська влада мовчала та робила вигляд німої й глухої. Та останнім часом бачу, що вони змінюються, молодь змінюється, і наше майбутнє — тільки в наших руках.

Володимир, 65 років, м. Жовква:

— Пенсіонером я уже 5 років, новини дивлюся щовечора, події на Сході України – це для мене дуже болюча тема. Там, це війна для України, яле якщо не давати відсіч загарбникам, то вони можуть нам і на голову сісти. Моя пенсія 1100 гривень, але я стараюся підтримати наших вояків, як тільки можу, мені шкода тих людей, які там гинуть, але що я можу зробити, той Путін – це є чорт з чортів. Краще ті гроші, які дає сепаратистам, дав би бідним людям і на розвиток своєї країни, але що тут говорити – зовсім голову втратив, людей на погибель посилає. Це протистояння має закінчитись перемогою наших вояків, а Кремль ще має нам відшкодувати завдані збитки.

Марія, 39 років, м.Рава-Руська:

— Важко собі уявити, що нашу країну охопила війна. Вона вже не тільки на сході України, а й по всій території України. Я ставлюсь до подій на сході нашої країни з одного боку позитивно, з другого — негативно. По-перше, ми повинні захищати свої кордони від загарбників, то є наша земля, то чому якийсь москаль має перетинати наш кордон, має там свою територію ще більшу за нашу. Що їм там погано сидиться? По-друге, на Сході гине дуже багато невинних ні в чому людей як з одного боку, так і з іншого. Скільки потрібно коштів для наших вояків, а кожен день харчування, а одяг?

Сподіваюсь, що ця війна триватиме недовго. Скільки ще має загинути людей,щоб це все нарешті припинилось? Не хочеться жити у зруйнованій війною країні.

Руслан, 19 років, студент:

— Ми живемо у 21 столітті, ніхто навіть не міг подумати, що нашу країну може охопити війна. Важко собі уявити, що одна людина може бути причиною усіх цих проблем і причин, які спіткали нашу країну. Війна на Сході забирає багато жертв, ось що найстрашніше. Молодих і зовсім недосвідчених людей забирають на війну, а влада нічого не може вдіяти у цій складній ситуації. Як на мене, цих подій могло і не бути, якби сам народ не довів до цього: не було потрібно обирати Януковича президентом. Він нічого не робив, тільки крав, ось це і стало причиною війни. Ця війна має закінчитись нашою перемогою, а політики нарешті збагнуть, що таке Україна в Європі.

Олег, 45 років, м. Жовква:

— Страшно жити у такій країні, де війна. Важко щось говорити про майбутнє нашої держави, ціни ростуть, долар росте. До чого вже наша країна докотилась? Я не знаю, як можна жити у такій країні, де ти не можеш бути впевнений у завтрашньому дні. А цей кат України Путін має Росію, яка є найбільшою країною світу, ще хоче захопити Україну. Нащо він мучить тих людей і самого себе, як та земля ще носить його, це ж другий Гітлер? Я дуже переживаю за долю України. Від самого початку їздив на Майдан, шкода мені тих людей, які віддають своє життя через Путіна і його забаганки. Наші вояки повинні не здаватись, а вигнати загарбників із нашої землі і, взагалі, закрити з Росією кордон.

Микола ВАСЕЧКО,

Соломія САГАЛА.