Головна Політика Сех – проти бандитів Януковича. А хто проти Сех?

Сех – проти бандитів Януковича. А хто проти Сех?

252
0

Знаєте, куди режим Януковича повернувся найшвидше? Ні, не на Донбас (там зараз заправляє російські ГРУ та ФСБ). А на Львівщину! Політичне полювання на відьом там у самому розпалі – як і за часів кривавого диктатора. Навіть об’єкти цього полювання не змінилися. Це яскраво видно на прикладі першої особи області – голови ОДА Ірини Сех. Не так давно її переслідували за організацію пікетування Януковича у Львові, її будинок пережив погроми, щодня її викликали на допити, за кожним її кроком стежили шпики. Тепер же функцію церберів старого режиму виконують так звані громадські активісти-люстратори. За чиєюсь вказівкою вони напали на Ірину Сех. До її будинку ще не дісталися, однак встигли спалити автомобіль її радника, встановити «стовп ганьби» біля обласної адміністрації та запустили цілу зграю медіа-«тітушків». Можливо, причина в тому, що вона завдала реальної шкоди своєму краю, перебуваючи на посаді керівника фракції ВО «Свобода» в облраді чи будучи народним депутатом? Проаналізуємо.

Ірина Сех, безумовно, міцний горішок і не проста жінка. Фракція «Свободи» під її керівництвом тричі давала замашних запотиличників «сматрящім» за областю від Януковича. Тобто громада краю могла похизуватися – не терпимо ставлеників злочинного режиму, на відміну від решти упокорених областей.

Будучи головою екологічної комісії облради, Ірина Сех приділяла чимало уваги занедбаним владою темам – проблемі Грибовицького сміттєзвлища, розробці родовищ сланцевого газу на території Львівщини в контексті збереження надр та безпеки місцевих мешканців. Крім того, розробила низку програм запобігання алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, докладала зусиль для відновлення реабілітаційних центрів для алкозалежних. В облраді була найактивнішим депутатом – подала найбільше запитів і звернень, відгукуючись на проблеми мешканців Львівщини.

У Верховній Раді, очоливши екологічний комітет, запровадила виїзні засідання. Перше із них відбулося у чорнобильській зоні, після того, як обвалився дах саркофагу. Сех курувала тему закриття шкідливого виробництва у Дунаївцях, а також надання ласому для олігархів Біличанському лісу, що біля Києва, природно-заповідного статусу.

Очоливши Львівську обласну державну адміністрацію, Сех відкрила сейфи й банки та заходилася набивати кишені. Саме таку картину малюють медіакіллери-«люстратори». Її звинувачують у сумісництві, непідтримці кандидата на посаду очільника обласної міліції та в приналежності до «Свободи». Перший закид має під собою підстави – Ірина Сех дійсно не склала мандат народного депутата. Річ у тім, що конструктивна більшість у парламенті малочисельна, тому кожен голос іде на справу державного будівництва. Якщо це злочин – то ми з панами люстраторами перебуваємо у різних моральних площинах. Другий закид безпосередньо стосується питання люстрації. Очищення влади, в тому числі силових структур, від комуністів, кагебістів, кучмістів та пособників режиму Януковича – безумовна вимога суспільства. Пан Загарія, якого активно просувають львівські «люстратори», не здатний пройти через ці жорна (адже служив режимам і Кучми, і Януковича). Третій закид – приналежність Ірини Сех до «Свободи» – пояснює все. Позбавити націоналістичну силу авторитету, влади і, нарешті, почати розкрадати край та його мешканців – головна мета замовників кампанії.

Прикро, що цій ницій меті слугують так звані спільноти Майдану. Особи, що очолили травлю Ірини Сех, кіптяви Майдану й не зазнали – на відміну від ненависної їм Сех. Тендітна жінка виривала із судових лещат режиму активістів, клопоталася про поранених, відправляла їх на лікування до Львова та за кордон, на її очах помирали хлопці в готелі «Україна»; і в екстремальних умовах пані Ірина була у бойовій готовності – розшукувала лікарів, здатних робити операції просто у холі готелю.

Дуже зручний час обрали нападники для своєї атаки. Чим зараз займається Сех? – Забезпеченням військових частин Львівщини, які збільшуються у зв’язку з мобілізацією населення; облаштуванням побуту переселенців із Криму – їх щонайменше 2000 – це здебільшого кримські татари, багатодітні та сім’ї військових, забезпеченням їх тимчасовим житлом, переведенням соціальних виплат на їхню поточну адресу, розміщенням дітей у дошкільних та освітніх закладах, медичним наглядом; клопоче про побудову житла для переселенців.

Ще на початку своєї каденції на посаді голови ОДА Ірина Сех запровадила жорстку економію бюджетних коштів, скорочення апарату адміністрацій, видатків на протокольні заходи, урочистості, запровадила заборону на купівлю техніки та меблів чиновникам, аби забезпечити фінансування захищених статей бюджету.  Ну і, звісно, оголосила люстрацію в області.

Стовп стидовиська мешканці області насправді мали би поставити «ганьбістам», які займаються цькуванням Ірини Сех. За інерцією попередньої хвилі ненависті до будь-якої влади вони намагаються знищити гідного державного діяча. Громаді області варто критично ставитися до тверджень сумнівних «люстраційних комітетів».

Олександр Величко,  ГО «Люстрація».