Головна Політика Україні потрібен український президент

Україні потрібен український президент

201
0

Минулого тижня в актовому залі Жовківської районної ради відбулася зустріч із ексвиконувачем обовязків Міністра оборони України, адміралом Ігорем Тенюхом. Зі слів депутата Жовківської районної ради Констянтина Орловського, який представив поважного гостя, у такий важкий для України час важливо почути думку про політичну і військову ситуацію у державі, заходи, які вживаються для збереження територіальної цілісності, з перших вуст.

— Приємно саме із Жовківщини розпочати зустріч із майбутніми виборцями, — розпочав виступ Ігор Тенюх. – Довести інформацію не з телебачення, а реально від людини, яка була призначена на посаду в. о. Міністра оборони України. Хочу зазначити, що 25 травня у нас буде доленосний вибір – вибори президента України.

Ситуація, яка нині склалась на Сході, скажу прямо, по-військовому, — критична. Антитерористична операція, проголошена два тижні тому керівництвом держави, своєї мети не досягла і, чомусь, проводиться мляво. Це вже не перші дні після лютневих подій. Таке затягування може призвести до того, що повториться кримський варіант. Путін не зупиниться, якщо ми його не зупинемо.

Я був призначений на посаду 27 лютого, зайшов у кабінет Міністра оборони о 23-ій год. На той час у Криму уже проводилось блокування військових частин. Не буду усе розписувати детально. Скажу, що я наполягав, щоб врятувати ситуацію у Криму, треба було підняти Збройні Сили, які могли виконати це завдання. Ми знали, що армія знаходиться у жахливому стані. З 2010 року знищення Збройних Сил набуло радикальних і офіційних форм. Протягом незалежності України до них відносились негативно, незалежно, хто був при владі. Якщо на початку 90-их років у Збройних Силах ще був моторесурс, то на кінець наших днів його уже не було.

Тому головним завданням було приведення Збройних Сил у вищу ступінь готовності. Усе населення України відгукнулося, щоб допомогти армії. Скажу, що на 10 танків був один акумулятор. Усе було розкрадено і знищено. Ситуація була надзвичайно складна. Не буду скривати, що Росія планувала захоплення і Києва, Харкова, Донецька, Луганська, як проводиться зараз, але в інший спосіб. Ми зіткнулися з тим, що Росія застосувала так звану гібридну війну і веде її зараз. Немає прямого вторгнення на територію України, а діють її спецсили, які заслали до тих подій. Підготовлені диверсійні групи із числа місцевого населення. Якщо ми не зупинемо гібридну війну, вони дійдуть до Києва. Військове вторгнення у мирний час відбулося.

Чимало запитань є до керівництва військово-морських сил, які працювали на розформування і знищення вцілому Збройних Сил. Багато командирів військових частин не були готові відкривати вогонь. Тактика гібридної війни передбачає прикриття жінками і дітьми. Моряк, який служить у Севастополі,  не зміг відкрити вогонь по сусідах. На території військових частин вони повинні застосовувати зброю,  і ці дозволи були. По телебаченню говорили, що міністерство оборони не надало наказу. Як  колишній в. о. Міністра оборони доповідаю, що військові були попереджені про відкриття вогню і отримали наказ. Є розподіл повноважень керівних осіб у державі, які відповідають за конкретну ділянку роботи. Міністр оборони несе відповідальність за забезпеченість Збройних Сил усім необхідним для їх функціонування і виконання своїх завдань, створення новітніх зразків озброєння. Безпосереднє керівництво військовими силами здійснює начальник генерального штабу. У статуті Збройних Сил усе чітко розписано, і військові мали право відкривати вогонь.

 Я наполягав на повній мобілізації, але оголосили лише часткову. За цей місяць привели Збройні Сили у вищий ступінь готовності. Звернулись за допомогою до олігархів, відгукнувся лише Коломойський.

Нині ситуація у державіскладна. Від того, як спрацює керівництво країни, залежить дуже багато. Нам самим потрібно показати свою силу. На президентських виборах зробити правильний вибір. Я представник ВО «Свобода» і підтримую кандидатуру Олега Тягнибока. Це етнічний українець, людина послідовна і принципова у своїй діяльності, яка завжди відстоює програму захисту українців, дуже важливо ставиться до Збройних Сил України.

Нам потрібно зробити Україну українською, захистити її територіальну цілісність. Змінити стратегію Збройних Сил. Необхідно терміново очиститися від проросійських адміралів, генералів армії. Роботане завершена. Повинна бути єдина українська команда із українським президентом, щоб відстояти територіальну цілісність Української Держави. Росія готувалася до цієї війни, 3 березня росіяни мали бути у Києві, але їм цього не вдалося. Крим без України не виживе, там уже існують проблеми із водою, світлом. Росія планує створити на півострові не ЛасВегас, а сучасну ракетно-стратегічну базу, якою лякати Європу і світ.

Ігор Тенюх, відповів на поставлені запитання присутніх.

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.