Головна Політика Ще майже 80 українців прибули на Львівщину евакуаційними потягами: із головного за...

Ще майже 80 українців прибули на Львівщину евакуаційними потягами: із головного за добу

92
0

Про головне за добу, чим «жила» Львівщина, поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Як він зазначив загроз ракетних ударів на Львівщині не фіксували.

Окрім цього, евакуаційними потягами зі зон активних бойових дій у нашу область прибули ще 72 людини.

До Перемишля зі Львівщини вирушили 993 особи.

У громадах нашої області модернізують 20 бібліотечних просторів. Проєкт передбачає ремонт у 20 бібліотеках і забезпечення їх всім необхідним для проведення майстер-класів, навчально-розважальних заходів та ігор. Докладніше: https://bit.ly/3kvdjMl

Оброшинська молодь реалізувала ще один успішний проєкт на підтримку наших захисників. Влаштували перегляд фільмів і мультиків, виставку військової зброї та інших речей, які привезли з передової, продавали глиняний посуд й випічку. Завдяки цьому зібрали 270 тисяч гривень. Левову частку суми передали настоятелі трьох храмів громади. За ці кошти придбали три дрони, також долучилися до допомоги 103-й бригаді на мобільну СТО та придбання двох автомобілів.

Самбірська міська рада та міжнародна гуманітарна організація HIAS підписали меморандум про співпрацю. HIAS працює понад 140 років. Допомагає людям, чиї життя і свободи були у небезпеці. Функціонує у 20 країнах. У Самбірській громаді пропонують психологічну допомогу та підтримку різним групам населення, а за потреби і тривалий супровід. Усе на безкоштовних засадах.

Стрілківська ТГ та НУ «Львівська політехніка» також підписали меморандум про співпрацю. Документ передбачає розбудову освітнього середовища Стрілківської територіальної громади та створення підґрунтя для розвитку інновацій й креативних ідей. У майбутньому випускники навчальних закладів сіл матимуть більше можливостей для того, щоб поповнити ряди студентів НУ «Львівська політехніка».

Городоцька громада, за програмою USAID «ГОВЕРЛА», отримала два потужних генератори (90 кВт). Їх встановили у Братковицькому ЗЗСО та Городоцькому ЗЗСО №3 імені Героя України Івана Бльока. Пристрої допоможуть школам працювати у звичному режимі навіть під час знеструмлень.

Дрогобицька міська лікарня №1 отримала чергову допомогу від БФ з Італії «Malve di Ucraina, Associazione Ucraina a Verona». Цього разу благодійники передали два нові апарати штучної вентиляції легенів.

У Стрию презентували транспортну модель міста. Компанія «Урбан промо»пропонує концепцію розвитку міста з влаштуванням нових майданчиків для паркування, велодоріжок, пішохідних зон, громадських просторів. Мета – розвантажити центральну частину міста, якісно використати міський простір, створити комфортні умови для водіїв та пішоходів. Громадське обговорення триватиме місяць. Проєкт нової моделі міста можна переглянути тут: https://cutt.ly/Y8hJ95y

Через кілька тижнів у Дрогобичі запрацюють банк одягу та пункт прокату засобів реабілітації. Розгорнуть їх в офісі Товариства Червоного Хреста. Якщо ви готові пожертвувати речі, приносьте їх на вулицю Шевченка, 3. Будь ласка, передавайте лише чистий та придатний до носіння одяг. Що стосується засобів реабілітації – сторони підписуватимуть договори оренди. Після користування засоби потрібно буде повернути.

Люди у деокупованому Куп‘янську невдовзі отримають гуманітарну допомогу з Яворівщини. Жителі Яворівської, Судововишнянської та Мостиської громад зібрали понад 5 тонн картоплі, 2,5 тонни макаронних виробів, більше ніж 300 продуктових наборів, засоби гігієни та інші потрібні речі. Щойно волонтери їх спакують, вони вирушать на Харківщину. Чергову поїздку у Куп‘янську громаду вдалося організувати завдяки співпраці начальника Яворівської РВА Ярослава Коминського та ГО «Корміл».

«Хай буде весна. Там, де ми стоїмо до кінця. І нас не зламає війна. Наша віра єднає серця. Україна навіки жива!»