Головна Політика Стратегія виходу з політичної кризи

Стратегія виходу з політичної кризи

246
0

Для обміну досвідом і розробки стратегії виходу з соціально-економічної та політичної кризи в країні, плану розвитку місцевих громад, 12 березня у Львові зібрались депутати місцевих рад ВО «Батьківщина» Львівської, Тернопільської та Волинської областей. Опрацювати єдину стратегію дій до Львова приїхало близько 300 представників місцевих рад та їхні колеги — народні депутати Сергій Соболєв та Вадим Івченко, експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський, екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко, колишній заступник міністра фінансів Володимир Матвійчук, голова Тернопільської обласної партійної організації Василь Деревляний.

Робота проходила за напрямками: ЖКГ та тарифна політика, аграрна політика та земельні питання, децентралізація та місцеве самоврядування, бюджетна та соціальна політика, боротьба з корупцією.

«Доки є база для корупції, яку, на жаль, шляхом реформ не змінили, рух вперед неможливий», — наголосив Сергій Соболєв під час прес-конференції «Бідність громадян убиває державу!».

Цю тезу підтримав Михайло Цимбалюк. «Передусім для боротьби з корупцією необхідно створити систему, яка не дасть можливості будь-якому чиновнику, незалежно від прізвища, створювати або вчиняти корупційні дії», — зазначив керівник «Батьківщини» Львівщини.

Сергій Соболєв ствердив, що для системних змін і виходу з кризи політичними методами в країні залишились лічені дні. «Як би уряд не хотів довести, що коаліція існує, є Конституція і закон про регламент, і якщо ми їх відкриємо, то стане зрозуміло, що 17 березня — вирішальна дата, коли у президента з’являється право або розпустити парламент, або піти на екстраординарні заходи. Бо парламент не зможе працювати без наявної коаліції», — ствердив народний депутат.

За його словами, ВО «Батьківщина» бачить три варіанти виходу з кризи:  обрання технократичного уряду, тотальне переформатування коаліції, яке можливе лише у межах п’яти фракцій, які входили в неї, та подальше формування політичного уряду (цей варіант, вважає Сергій Соболєв, з урядом Арсенія Яценюка себе не виправдав), повне перезавантаження  парламенту та уряду. Сергій Соболєв додав, що ВО «Батьківщина» схиляється до варіанту перезавантаження коаліції і створення нового уряду.

Своєю чергою, його колега, народний депутат та заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко  назвав зрадою заяву уряду про продаж землі особливо в час дії мораторію. «При такому стані економіки – це неприйнятно, це зрада», — наголосив парламентар. Він додав, що розвиток агропромислового комплексу – це локомотив національної економіки, а урядова політика спрямована на його знищення.

Загалом в Україні пройде п’ять таких зустрічей депутатів місцевих рад від ВО «Батьківщина». Перші дві пройшли у Сумах та Львові.

Наталія Єфименко.