Головна Політика У «газовій справі» Юлії Тимошенко поставлено крапку

У «газовій справі» Юлії Тимошенко поставлено крапку

216
0

Європейський суд із прав людини своїм рішенням за другою скаргою Юлії Тимошенко підтвердив, що  так звана «газова справа» проти неї була політично вмотивованою.

У  своїй скарзі лідер Партії «Батьківщина» ставила питання про політичні мотиви її ув’язнення, про відсутність будь-яких підстав для її кримінального переслідування. Також у скарзі йшлося про  порушення низки інших основоположних статей Європейської конвенції з прав людини.

Рішення Європейського суду з прав людини було оприлюднено 22 січня 2015 року. Європейський суд визнав  наявність фундаментальних порушень статті 6 Європейської конвенції з прав людини в частині переслідування невинної особи, цим рішенням також визнано обґрунтованою скаргу захис-ту Юлії Тимошенко щодо порушення її права на чесний  та справедливий суд, застосування режимом Януковича щодо неї незаконного покарання, порушення статей Конвенції про заборону тортур, про повагу до приватного життя, про свободу слова.

«У справі, яку світ одразу називав політичним переслідуванням, поставлено крапку. ЄСПЛ завершив провадження. Юлія Тимошенко була засуджена режимом Януковича  за сфабрикованими справами, без будь-яких підстав і виключно з політичних мотивів», — наголосив, коментуючи рішення ЄСПЛ, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Роман Ілик.

ЄСПЛ підтвердив, що Юлія Тимошенко була засуджена без будь-яких підстав, що також підтверджує висновок Верховного суду України в газовій справі.

Нагадаємо, Європейський суд із прав людини припинив розгляд другої скарги Юлії Тимошенко до України щодо її незаконного кримінального переслідування через газові контракти. Відповідне рішення було ухвалене 16 грудня 2014 року.