Головна Політика В облраді заслухали інформацію про стан готовності Львівщини до початку навчального року

В облраді заслухали інформацію про стан готовності Львівщини до початку навчального року

118
0

Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради, 30 серпня, депутати заслухали інформацію заступника голови Львівської обласної військової адміністрації Івана Собка та директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олега Паски щодо підготовки освітніх закладів Львівської області до навчального року під час воєнного стану.

З нового навчального року діятимуть нові норми щодо площі укриття, передбачені на одного учня. Замість 0,6 кв.м площа складатиме до 1,0 кв. м. Відповідно до наявності укриття у навчальному закладі, визначають і форму навчання.

“Таким чином, на 40 відсотків укриття стали менш місткими. Раніше по цій нормі всі учні поміщалися в укриття”, – зазначив Олег Паска. Навчальні заклади продовжують працювати над тим, аби привести укриття у відповідність до нових норм.

Також керівник департаменту освіти поінформував, що 224 тисячі учнів на Львівщині будуть навчатися очно. Ще 64 тисячі поєднуватимуть дистанційну та очну форми навчання. “Подано перелік із 1400 учнів, які планують навчатися дистанційно”, – зазначив Олег Паска. Якість дистанційного навчання комісія департаменту моніторитиме першочергово.

Олег Паска повідомив, що з початком повномасштабного вторгнення з Львівщини виїхали 30 тисяч учнів. 16 тисяч з них уже повернулися, ще 14 тисяч залишилися. У відсотковому значенні це менш ніж 5% від загальної кількості учнів.

“Важливо розуміти, наскільки наші заклади освіти готові не лише до нового навчального року, а до навчання в умовах загроз війни. Інформація, яку ми як депутати, члени комісії, почули від департаменту освіти – свідчить, що влітку і голови громад, і директори та вчителі шкіл, і управлінці департаменту добре попрацювали. Бо з 1093 шкіл фактично лише дві не мають укриття. Всі заклади освіти забезпечено генераторами, закуплено 68 школяриків і потреби у них більше нема. Важливо також, що до вже наявних, додатково ще 47 кабінетів “Захисту України” оснащено усіма необхідними матеріалами. І тут добре спрацювала синергія – державний бюджет, обласний і гроші громад. Тому так багато вдалося зробити”, – зазначила голова комісії Парасковія Дворянин.