Головна Політика У Жовкві хочуть реалізувати проект “Україна – Схід і Захід разом!”

У Жовкві хочуть реалізувати проект “Україна – Схід і Захід разом!”

203
0

Молодь – майбутнє нашої держави. Найголовніше, що залишили нам наші предки – це велике прагнення волі. Ще за часів Київської Русі славні русичі виборювали його в нескінченних битвах. Пізніше його високо піднесли на своїх корогвах козаки. Згодом будівничі першої УНР. Тепер ми маємо цю волю. Віриться, що зможемо таки побудувати сучасну демократичну державу. За свою багатовікову історію український народ, обороняючи власні кордони, ніколи не спокушався на чужі землі. Він завжди жадав миру і братерства. Політики ділять Україну, хто як може: на Схід і  на Захід, на три сорти, на промислову частину держави і на неспроможну ні на що. Але ми повинні її зберегти цілою, єдиною і неушкодженою, бо в нас усіх – чи із Заходу, чи із Сходу єдина мета – Україна свята.

З ініціативи культуролога, лауреата міжнародних фестивалів фольклору та аматорської пісні Валерія Харченка (м. Дніпропетровськ),  у першого  заступника  голови  Жовківської  РДА  Надії Щур за участю керівників та спеціалістів району відбулося засідання  круглого столу, приурочене саме об’єднанню сходу і заходу України.

— Реалізація проекту «Україна – Схід і Захід разом!» у районі – необхідна. Це дозволить поглибити знання про обидва регіони, розкриє цікаві сторінки Дніпропетровщини та Жовківщини, — зазначила Надія Степанівна.

Обговорюючи даний проект, було розглянуто низку пропозицій, зокрема,  проект «Україна – Схід і Захід разом!» — актуально та доцільно реалізовувати в рамках розвитку культурної, мистецької, спортивної та туристичної співпраці; важливо обмінюватися культурними традиціями, майстрами ремесел, в тому числі,  гончарства,  мистецтва, петриківського розпису;  українською піснею за участю фольклорних, аматорських та професійних колективів Дніпропетровської області та
Жовківського району; активна співпраця зі  спільнотами, спортивними клубами та громадськими організаціями.

Поділившись думками та пропозиціями, учасники круглого столу дійшли спільної думки щодо реалізації даного проекту, в якому культурний та туристичний напрям мали б сприяти тісним дружним стосунками між регіонами Дніпропетровщини та Жовківщини.

Далі Валерій Харченко побував у дитячому центрі оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» і взяв участь у вечірній культурній програмі табору.

До речі, ще у 2011 році представники Львівщини, в тому числі і Жовкви,  уже брали  участь у Всеукраїнському проекті «Єдина Україна: Схід і Захід разом». Тоді рушник, вишитий жовківською майстринею Надією Госовською, доповнив всеукраїнську вишивану доріжку, яка мандрувала містами нашої держави.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.