Головна Політика Василь Пазиняк, долаючи турнікети та «люб’язність» держказначейства, все ж таки передав вимоги...

Василь Пазиняк, долаючи турнікети та «люб’язність» держказначейства, все ж таки передав вимоги своєї громади цій установі

244
0

19 вересня Василь Пазиняк та інші народні депутати із міжфракційного об`єднання «Львівщина», зокрема, Степан Кубів, Михайло Хміль, Роман Ілик, Ярослав Дубневич, Ліда Котеляк, Ігор Васюник, зареєстрували звернення до Державного казначейства із вимогою вирішення ситуації щодо замороження казначейством рахунків регіону, тим самим вимагаючи відновити фінансування захищених та незахищених статей місцевих бюджетів.

На перший погляд нічого складного у реєстрації такого роду звернення немає. Але це лише на перший погляд. Керівництво Держказначейства України із за­гостреним почуттям люб’язності та гостинності «прийняло» на­родних обранців. Уже при самому вході у будівлю інституції на депу­татів чекав сюрприз в особі охоро­ни, яка повідомила, що їм сюди як то кажуть «зась», бо це державний об’єкт. А депутати, за їх логікою, не народні обранці, або народ тоді не держава…

На практиці депутати зіткнулись із повним свавіллям державних службовців, які за всією своєю при­належністю повинні служити дер­жаві і її громадянам. Їх просто не пропускали в приміщення до при­ймальні керівництва.

Незважаючи на турнікети, сис­тему охорони та небажання керів­ників держказначейства спілкува­тись із Львівськими депутатами, народні обранці все ж подолали усі бар`єри «гостинності». І, як то ка­жуть, «пройшли гостинне хрещен­ня» та прорвались, у прямому ро­зумінні цього слова, до приймальні високопосадовця, щоб безпосеред­ньо почути відповіді на наболілі проблеми області.

І тут їх, за класикою жанру, ніхто не очікував. Керівник установи, тоб­то голова Державної казначейської служби України Віталій Харченко, просто зник із робочого місця міс­тичним способом, а на врегулю­вання ситуації вийшов дрібний чи­новник, який у крикливій формі почав «наїзд» на депутатів. Діалог, м’яко кажучи, був одностороннім. Відповідей на звернення депутатів не прозвучало.

Представникам «Львівщини» за­ледве вдалось відстояти право лю­дей на відповідь казначейства про ситуацію із платежами та висловити невдоволення своїх громад. І судячи з усього, що відбувалось, можна із впевненістю сказати, що гроші тут існують лише на папері. Реальний їх еквівалент вже давно знайшов своє «місце призначення» і точно осів не у руках громадськості.

На сьогоднішній день ситуація перебуває у просто катастрофічно­му стані. І це, зважаючи, що до за­вершення року часу ще: не мало, не багато – цілий квартал. Яким чи­ном планується «дотягнути» до нового року, чи взагалі про це хтось думає, – невідомо.

У 122 Яворівсько-Жовківському окрузі, який представляє у Верховній Раді України Василь Пазиняк, без­ліч проблем, які виникли внаслідок затримки казначейством коштів. Рава-Руській міській раді, напри­клад, заблоковано без будь-яких аргументів, понад мільйон гривень. А Яворівська міська рада не може випросити-дочекатися від казначей­ства 580 тисяч грн., у т. ч., навіть коштів, отриманих від Євросоюзу. Чи не нонсенс?! Загальна сума не­проплат по Жовківському районі складає 3 млн. 500 тис. грн., а по Яворівському – 4 млн. 310 тис. грн. Уже скоро пенсіонери, медичні працівники, вчителі, державні пра­цівники попросту залишаться без заробітних плат. Держказначейство повинно розуміти, що такими діями воно може переступити точку непо­верненості, тобто коли фінансувати і платити буде уже нікому і ні для чого. Народе наш, український, до­поки терпітимеш?!

Зареєструвавши штурмом свої депутатські звернення, уповно­важені народом представники Львівщини із «нетерпінням» чека­ють відповіді від казначейства про­тягом 10 днів, згідно із положення­ми Закону України «Про статус на­родного депутата України».

Депутати щиросердно сподіва­ються, що після всебічного розголо­су ситуації цій установі не вдасться надати чергову відписку, яка не ма­тиме нічого спільного із реальністю.

Прес-служба Міжфракційного об’єднання депутатів Верховної Ради