Головна Політика Вдбулася чергова сесія Жовківської районної ради

Вдбулася чергова сесія Жовківської районної ради

241
0

Найперше — інтерес громад

17 жовтня відбулася чергова 35-та сесія Жовківської районної ради VII демократичного скликання.

На початку сесії о. Михайло Ткачів поблагословив депутатів на добру і плідну працю на благо мешканців Жовківщини. Вів сесію
голова Жовківської районної ради Роман Горбань. До порядку денного було включено 23 питаня.

Слухання та обговорення питання про перспективний план Жовківського району, з якого доповідали заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук та заступник голови РДА Юрій Дубневич, зайняло доволі багато сесійного часу, адже є наболілим і потребує ретельного вивчення та підрахунків.

Зокрема, у своєму виступі Юрій Дубневич наголосив, що, згідно з новою концепцією, опублікованою на сайті децентралізації, Жовківщина може входити до Яворівського або Львівського району. Де насправді нам буде краще — нікому на сьогодні не відомо. Звичайно, з Яворівщиною маємо спільну межу через Розточчя, полігон та заповідну територію тощо. Тому на комісії  визріла ідея створити робочу групу зі складу депутатів райради для зустрічі з представниками Яворівщини та обговорення доцільності об’єднання.

На сьогодні міністерство пропонує нам два варіанти. Перший — це мажоритарна система з багатомандатними округами в межах громади (виборець отримує один бюлетень, до якого включені всі кандидати, зареєстровані у відповідному окрузі і зазначені суб’єкти висування, виборець визначає в бюлетні одного кандидата, за якого він голосує). У результаті кількість обраних депутатів дорівнюватиме кількості мандатів в окрузі. Другий — це діюча зараз система з внесеними змінами, наприклад: збільшення кількості мандатів на окрузі тощо.

Щодо можливого об’єдання у Львівський район обурення висловили лише Жовківщина, Яворівщина і Мостищина. Звичайно, для нас найбільш прийнятним у цьому питанні було б об’єднатися з Яворівщиною. Але чи Кабінет Міністрів дослухається до наших пропозицій і бажань — не відомо.

Голова районної ради Роман Горбань зауважив, що дане питання є надзвичайно важливим, і районні обранці повинні чітко розуміти відповідальність перед мешканцями району за підтримку позицій
людей щодо об’єдання у тому чи іншому районі.

Юрій Дубневич предбачає, що приблизно 80 % населення Жовківщини забажають бути об’єданими у Львівському районі. Проте чи буде це економічно та політично вигідно Жовківщині — питання спірне: “Влада планує обійняти одними виборами реформу децентралізації та адміністративно-територіальну. Але чи так буде — не відомо”.

Свободівець, депутат Богдан Юрдига сказав наступне: «Дана реформа зараз різко змінила свій напрямок. Концепція її була запропонована ще за Януковича. З перемогою Революції Гідності це питання почало ретельніше вивчатися. Постало завдання: від чого слід відштовхуватися при реформі? Що буде правильним вибором: наближення послуг до населення та надання громадам більше повноважень та можливостей чи будемо більше оптимізовувати — менше апарату, менше громад… Спочатку вважали, що концепція реформування повинна звертати більше уваги на соціальну сферу. З часом основою стала оптимізація та політична доцільність (позиція діючої влади). Тому саме реформу з добровільної перевели у примусове русло. Бачимо, що влада вирішила взагалі не дослухатись до органів місцевого самоврядування (не слухають, наприклад, Львівську обласну раду, що одноголосно (!) затвердила перспективний план Жовківського району, де мали би бути сім громад, до речі — єдиний!), відтак подає свою схему розвитку нашого району, де оптимізація працюватиме не для людей а для них (влади — Н. Б.). Розуміємо, що простіше управляти чотирма ОТГ, аніж 44 радами.

У кожній районній раді Львівщини таке питання буде розглядатися. Так, приміром, на Жидачівщині створена і дуже успішно функціонує невеличка Гніздичівська ОТГ. Тепер же їм (без будь-якого бажання та згоди людей) доведеться приєднатися до Бібрки, яка зараз належить до Перемишлянського району. Тобто логіки і послідовності дій у цій реформі децентралізації я не бачу. Вважаю, що ми повинні підтримати наш попередній перспективний план, довести це до керівництва області».

Депутати прийняли рішення про створення робочої групи у складі семи чоловік, про що доповіла голова комісії з питань місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, міжнародної діяльності ради та зв’язку з українцями з-за кордону Надія Гавло.

Про внесення змін до районного бюджету Жовківського району на 2019 рік доповідала Галина Вус, начальник фінансового управління Жовківської РДА.

Роман Горбань звернувся до колег з проханням підтримати голосами збільшення бюджетних призначень у розмірі 10 тис. грн для виконання поставленого завдання для призову на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань Жовківським військовим комісаріатом.

Районні обранці слухали доповіді також з інших важливих питань, зокрема: про стан готовності закладів освіти, культури, медицини, житлово-комунального та дорожнього господарства Жовківського
району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 років; про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного  розвитку Жовківського району за 6 місяців 2019 року; про результати діяльності Червоноградської місцевої прокуратури на території Жовківського району впродовж 6 місяців 2019 року;  про роботу Жовківського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Львівській області у першому півріччі 2019 року та інші.

З усіх питань порядку денного були прийняті рішення. 

Надія БАЙБУЛА