Головна Політика Воїни, що повернулися із АТО, мають бути переможцями і тут

Воїни, що повернулися із АТО, мають бути переможцями і тут

240
0

Першочергове  відведення  земельних наділів  для  громадян  України,  які  зі  зброєю  в  руках  відстоюють незалежність та територіальну  цілісність  нашої  країни  – обов’язок  держави.  Воїни, що з честю виконували свій обов’язок перед Батьківщиною і щасливо повернулися із зони АТО, повинні почуватися переможцями тут, у себе вдома, відчувати підтримку влади і громади, вповні реалізовувати свої права. Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Про розроблення та затвердженя змін відділом містобудування та архітектури Жовківської райдержадміністрації до Програми розроблення містобудівної документації по Жовківському району на 2013-2015 роки часописові розповів головний архітектор Жовківського району Орест Цап.

—У Програмі передбачено співфінансування — залучення коштів з обласного бюджету – 328 тис.грн., з районного – 150 тис.грн. та місцевого – 209 тис. грн. Розроблено квартали забудови у М. Підлісках, Ситихові, В. Грибовичах, Дорошеві, Волі-Висоцькій, Крехові, де частково вже надані земельні ділянки учасникам АТО.

Днями наш відділ здійснив робочу поїздку у Зіболківську сільраду, де надано 9 ділянок учасникам АТО, які мали нагоду  вибрати собі саме ті місця, які забажали.  Так було при розробці й у Глинській, Воле-Висоцькій, Туринківській радах.  На часі – розроблення документації по Боянецькій сільській раді.  Заслуговує на повагу розуміння, з яким місцеві громади ставляться до права вибору військовослужбовців, адже це право вони заслужили на полі бою, ризикуючи власним життям.

Загалом по району прийнято 94 рішення щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва житла учасникам АТО, а саме: Рава-Руська міська рада – 18 рішень ( в т.ч. дружині загиблого Володимира Збишка ), Великодорошівська сільська рада – 6 рішень, Воле-Висоцька – 4 рішення, Гійченська – 2 рішення, Глинська – 10 рішень, Добросинська – 16 рішень, Забірська – 7 рішень, Замочківська – 2 рішення, Зіболківська – 10 рішень, Крехівська – 9 рішень, Надичівська – 8 рішень, Туринківська – 2 рішення.

Також напрацьовуємо варіанти з фірмами, що виготовлятимуть технічну документацію щодо відведення земельних ділянок за пільговою ціною.

— Чи виділятиме район земельні ділянки учасникам АТО, що мешкають в обласному центрі?

— Львів звернувся з проханням до п’яти прилеглих районів виділити 1000 земельних ділянок учасникам АТО (кожен район – по 200). У Жовківському районі уже віднайдено 140 ділянок, 50 з них – вже надано у приміській зоні Львова. Співпрацюємо з Дублянською міськрадою, яка виготовляє генеральний план населеного пункту, в якому передбачається 10 га землі для надання земельних ділянок учасникам АТО.

Також враховуємо рекомендації  робочої  групи  при обласній адміністраціі, яка формує список учасників АТО зі Львова, кому саме виділяти ділянки.

— Чи передбачено ділянки учасникам АТО під дачне будівництво?

— Саме відділом містобудування та архітектури було зініційовано надати ділянки під дачне будівництво учасникам АТО на території Воле-Висоцької сільської ради. Додам, що внесено зміни у квартал, що на вул. Равській (праворуч) з метою надання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво учасникам АТО.

Користуючись нагодою, як кандидат в депутати в обласну раду  по 45-му виборчому округу від ВО «Батьківщина», хочу передати найщиріші вітання усім з нагоди Дня захисника України, побажати мирного неба над головою, а нашим воїнам-героям, що повернулися, і тим, що на передовій, — міцного здоров’я, особистого щастя та низький доземний уклін за їхню мужність та відвагу, доблесть і славу во ім’я незалежної України.

Розмовляла Настя Вігурицька.