Головна Політика Завдання влади – забезпечити всебічний розвиток дитини

Завдання влади – забезпечити всебічний розвиток дитини

151
0

Новими соціальними ініціативами Президента України  окремо виділено блок питань, що стосуються всебічного розвитку кожної дитини. Головний його елемент – дитячі садки. Кожній дитині має бути забезпечено доступ до дошкільної освіти.

Відрадно, що у нашому районі ці ініціативи Президента активно реалізовуються. “Реалізація нових соціальних ініціатив – це персональна відповідальність кожного  члена Уряду, кожного члена місцевої  влади».

1 листопада урочисто відкрито дошкільний навчальний заклад у селі Кам’яна Гора. Саме в дошкільному закладі закладаються перші ази знань про навколишній світ, формується свідомість та характер людини. Гостинно відкрив  двері заклад на 28 місць, де будуть функціонувати 2 різновікові групи з  4-годинним перебуванням дітей та з подальшим переведенням на 9-годинний. Кваліфіковані педагоги забезпечуватимуть відповідний виховний та навчальний процес.

Зазначу, що реалізація цього проекту відбулася в рамках програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», що профінансований Європейським Союзом за співфінансування  Організації Об’єднаних націй – 64 тис. грн., Жовківською райдержадміністрацією і районною радою – 49 тис. грн., громадською організацією «Агенція розвитку села Кам’яна Гора» – 7, 5 тис. грн., сільською радою – 35 тис. грн. та спонсорською допомогою – 76 тис. грн. Місцевою громадою було виконано робіт на суму 29 тис. грн. Кошторисна вартість проекту становить 261 тис. грн. Це красномовно говорить про те, що, якщо за справу беруться всім миром, разом, – то спільні зусилля завжди увінчаються успіхом.

Всього, станом на 1 листопада 2013 року, у районі функціонує 40 дошкільних навчальних закладів і один навчально – виховний комплекс “школа-садок” , у яких виховуються 2612  дітей, що становить – 39 % від загальної кількості дітей (від 1 до 6 років). Відсоток охоплення  всіма формами дошкільної освіти дітей   3 – 6 (7) років становить  65 %.

Перебуваючи з робочими візитами у сільських селищних, сільських радах,  де я проводжу прийом громадян, – завжди відвідую об’єкти інфраструктури села, зокрема – школи та дошкільні навчальні заклади. Хочу відзначити позитивні враження від роботи цих закладів, де забезпечено дітям відповідні умови перебування, – тепло і затишок, фаховість вихователів, вмілу організацію виховного та навчального процесу. Діточки забезпечені усім необхідним для свого розвитку, а батьки можуть бути спокійними, залишаючи їх кваліфікованим вихователям.
Однак, існуюча кількість і проектна наповнюваність дошкільних закладів не в повній мірі відповідають запитам населення. У районі через дефіцит місць (на 100 місцях виховується – 114 дітей) у деяких дошкільних закладах  утворилась черга на влаштування дітей. Так, станом на 01.01.2013 р. у місті Рава-Руська на черзі для влаштування в дитсадок – 193 заяви батьків, в місті Дубляни – 75, м. Жовква – 107, смт. Куликів – 105; у селах – 160.  У цілому по району на черзі – 640 заяв. А реальні потреби є ще більшими, зокрема у тих населених пунктах, в яких відсутні дошкільні заклади.

Зазначу, що на завершенні роботи по відкриттю Малехівського приватного садка.
Розпочато роботи по реконструкції існуючої будівлі військової частини під дошкільний заклад № 4 у м. Жовкві. Здійснюється реконструкція приміщення старої школи під садок у с. Смеркові.
Діти – це майбутнє і наша загальна відповідальність. Тому пріоритетним у  роботі райдержадміністрації, освітньої галузі, органів місцевого самоврядування  є завдання скероване на те, щоб  кожна дитина, незалежно від місця свого проживання мала б рівні можливості для позашкільної освіти та розвитку власних здібностей.

Голова Жовківської РДА
Степан ЦІОЛКОВСЬКИЙ.