Головна Політика Загроза ракетного удару та новий штамп COVID-19: головне на Львівщині за минулу...

Загроза ракетного удару та новий штамп COVID-19: головне на Львівщині за минулу добу

80
0

Впродовж 2 та ночі 3 березня сирени сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області один раз – о 18:55. Була загроза удару крилатими ракетами з території poсії. Небезпека тривала менш ніж 20 хвилин та не справдилась.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він зазначив, що сьогодні, о 09:11, знову сирени сповістили про небезпеку.

Окрім цього, евакуаційними потягами на Львівщину за добу прибули ще 70 людей. До Перемишля з нашої області вирушили 1074 особи.

У нашій області зафіксували перші два випадки захворювання на новий штам COVID-19 – «Кракен». Захворіли жительки Львова. Вони перенесли хворобу легко та вже одужали. Окрім Львівщини, новий штам коронавірусу виявили ще у 5 областях.

У Яворівському районі четверо дітей без батьківського піклування знайшли нову родину. Тепер вони проживатимуть у дитячому будинку сімейного типу, який  функціонує у селі Домажир. 5-річний хлопчик та дівчатка 7, 8 та 9 років є рідними. Більше про це – за посиланням.

На Червоноградщині вперше впроваджують ініціативу ДСНС – дружину юних рятувальників-пожежників. Вона функціонуватиме у Белзькій школі. Для школярів вдосконалять систему навчання щодо заходів пожежної безпеки та навчать їх діяти при надзвичайних ситуаціях, а також проведуть курс із професійної орієнтації. Меморандум про співпрацю підписали Червоноградська районна державна адміністрація, Червоноградське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області та Белзька міська рада.

У Дрогобицькій міській лікарні відкриють сучасний кабінет МРТ. Зараз тривають ремонтні роботи – реконструюють дах хірургічного корпусу та облаштовують кабінет під МРТ. Апарат для дослідження внутрішніх органів та тканин придбають незабаром.

У ЛНУ імені Івана Франка відкрили лабораторію штучного інтелекту. Вона дасть можливість студентам, аспірантам та молодим спеціалістам сфери ІТ долучатись до проєктів та практичних досліджень у галузі технологій штучного інтелекту. Лабораторію відкрили за сприяння Львівської ОВА та ІТ-компанії ELEKS. Більше – тут: 

Також у Франковому університеті запрацювала навчальна лабораторія сенсорної електроніки. За допомогою новітнього обладнання студенти та науковці зможуть проводити експериментальні дослідження в таких напрямах «Цифрової обробки сигналів», «Тестування електронних систем», «Електромеханічних систем автоматизації», «Сенсорної електроніки», «Сенсорних систем» – докладніше.

Самбірська районна державна адміністрація та UNICEF Ukraine запланували поглиблення співпраці. У пріоритеті – соціальний захист дітей, дошкільна освіта, молодіжна політика, медицина. У районі планують втілювати комплексну програму та залучати кожну громаду.

Продукти харчування, смаколики та дитячі малюнки передали у Дружківку на Донеччині зі Золочівщини. Гуманітарний вантаж для наших воїнів на передовій привезло керівництво Золочівської громади.

Потяги Укрзалізниці на напрямках Одеса – Львів, Дніпро – Трускавець, Харків – Трускавець курсуватимуть із новими вагонами для перевезення пасажирів з інвалідністю. Загалом Укрзалізниця отримала останні 15 зі 100 пасажирських вагонів для перевезення людей з інвалідністю, які замовила у 2021 році за кошти державного бюджету – докладніше.