Головна Соціальне життя 37-ма сесія: імпровізований мітинг, політичні розбірки, нове призначення і… далі буде

37-ма сесія: імпровізований мітинг, політичні розбірки, нове призначення і… далі буде

305
0

Події тижневої давності біля стін Жовківської районної ради стали, свого роду, політичною виставою, що знайшла своє продовження у сесійній залі. 

Ще за годину до проведення планової 37-ї сесії районної ради, біля головного входу в будівлю зібралася група осіб, як стало відомо пізніше — це соратники народного депутата В. Парасюка, який згодом також приєднався до них. Як стало відомо, люди прийшли, аби відстояти право призначення на посаду нового керманича жовківської міліції.  Відчувалося, організація зібрання була на належному рівні, про це свідчить хоча б чимала кількість телевізійників та газетярів вз різних каналів і видань.

Мітингарі вимагали справедливості, звинувачуючи депутатів району та владу в перешкоджанні роботи правоохоронних органів у Жовківському районі. Варто згадати, що кількома днями до цього, мало відбутись офіційне представлення керівника місцевого відділу міліції, однак було зірване — нового керманича просто не впустили на територію міліцейського відділку. За словами очевидців, це була акція громадських організацій Жовківщини, які були проти представлення кандидатури Олександра Гостіщева. Адже противники призначення новообраного міліціоне-ра вважали неприпустимим приставляти «своїх» людей, тим паче правоохоронців. Нібито, з подачі нардепа, посаду обійматиме його бойовий побратим. Аргументували свої дії тим, що у районі вистачає і своїх офіцерів, гідних цієї посади.

Головним контраргументом стосовно кандидатури О. Гостіщева був брак досвіду роботи у правоохоронних органах, відсутність профільної освіти та неналежне офіцерське звання у нового очільника Жовківської міліції (мовляв, лейтенант буде командувати капітанами, майорами та підполковниками…, такого попереднього досвіду ще не було). Тим не менш, нового керівника було обрано в рамках чинного законодавства та затверджено Міністром Внутрішніх справ України А. Аваковим.

Пристрасті, які кипіли біля Жовківської районної ради, мабуть, стали відповіддю на попередню акцію. Позаяк було добре видно, чого вимагають прибулі: «Поверніть Жовкві міліцію!» (такі написи були на плакатах). Складалось враження, що ці люди, можливо, і не мають ніякого стосунку до Жовківського району, зате вимоги у них були від імені всієї громади. Слід зауважити, що мітинг був заздалегіть продуманий, адже очевидно, що сторони конфлікту були готові. Про це свідчать підготовлені апаратура та ЗМІ, правоохоронці, прибув навіть і головний міліціонер області, полковник Дмитро Загарія. На мітингу виступив і народний депутат В. Парасюк, який своєю промовою намагався донести позицію громадськості та звернувся до жовківської влади, аби ті не перешкоджали роботі нового очільника міліції і, в свою чергу, його побратима, з яким разом воювали в зоні АТО. Та закликав вести себе політкоректно до рішень, які компетентні вищиму керівництву. Проте, ані нардеп, ані громада і аж ніяк не районна влада не вправі впливати на призначення міліціонера району. Тому, ймовірно, що цей конфлікт був із самого початку недоречним.

Віталій СЛУКА.

Далі буде