Головна Соціальне життя 37-ма сесія: імпровізований мітинг, політичні розбірки, нове призначення і… далі буде

37-ма сесія: імпровізований мітинг, політичні розбірки, нове призначення і… далі буде

462
0

Відповідно до чинного регламенту, трохи зі запізненням, через непередбачувані події на вулиці, голова районної ради Т. І. Швай  розпочав 37-му сесію районної ради. І ця сесія стала як знаковою подією, так і скандальною виставою, позаяк депутати і громадськість на телекамери вияснювали свої стосунки в сесійній залі. Голова районної ради Т. І. Швай оголосив тридцяти-хвилинну розминку, на якій запропонували депутатам виступити та внести доповнення для подальшого розгляду на сесії. У цей момент політичні закулісні баталії знайшли своє місце у сесійній залі. Громадські активісти, журналісти також відвідали засідання.

Досить гострою і, можливо, неполіткоректною була заява нардепа щодо роботи районної ради. Адже він звинуватив депутатів у бездіяльності, у зраді громадянам Жовківщини. А ще назвав вищезгадану блокаду громадськими організаціями Жовківщини призначення О. Гостіщева на пост начальника райвідділу міліції – проплаченою авантюрою депутатів районної ради. До того ж В. Парасюк розповів про свого побратима та за яких умов він був призначений на цю посаду: «Вже за досить тривалий час я переконався, у численних зверненнях громадян Жовківщини, з приводу складної ситуації з правоохоронними органами. Будучи обраний депутатом, я обіцяв боротися з корупцією, обіцяв відстоювати інтереси громадян та давати змогу змінювати цю систему людям, які цього хочуть. Про це ми неодноразово говорили і з районною владою. Ми говорили, що будемо давати дорогу молоді, будемо змінювати ситуацію на краще. Маючи розмову із МВС Арсеном Аваковим, хоча з моменту його призначення я дуже його критикував, постійно «воював» проти нього, але наважився йому донести те, що насправді потребує громада. Перше, про що я порушив розмову – це присвоєння бійцям АТО звання учасників бойових дій. Ми це питання вирішили. Друге, що я попросив – це про наш Жовківський район. За прикордонний край, який повинен процвітати, проте, на жаль, щораз я отримую скарги на роботу міліції, прокуратури, суду району. Я попросив пана Авакова: «Будь ласка, поставте нам нормального «мента», який би навів тут порядок». Він сказав мені: «Володя, 60 % мого міністерства потрібно гнати в шию, нормальних кадрів зовсім не вистачає!». Тоді запропонував кандидатуру Сашка. Усі одразу ж розпочинають розмови про професіоналізм, тут головне – це бажання працювати і вчитися, допомагати громаді, і з молодим запалом боротися проти тої системи. Тоді він мене спитав: «А хто буде нести відповідальність?» — я відповів, що особисто відповідатиму, якщо Сашко «проколиться». Я буду відповідати!». Своєю досить емоційною промовою нардеп попросив депутатів і владу дати шанс молодому офіцеру, незважаючи на недостатній професійно-кваліфікаційний рівень та відсутність вищої освіти.

Розминка продовжилась виступом депутата районної ради ВО «Свобода» М. Дмитріва, який продовжив тему призначення О. Гостіщева. Наголосивши на тому, що саме він звертався до депутатів районної ради, як представників громадських осередків Жовківщини, із клопотанням розглянути та висловити думку щодо поданої кандидатури на пост керівника Жовківської міліції. «Крім цього, я наголосив на тому, щоб думку про цю кандидатуру висловила і кожна громадська організація Жовківщини. До того ж представники від ГО «Народна самооборона» проголосували проти цієї кандидатури, говорити чому саме «проти» — зараз не буду. Але ми вирішили, що не будемо блокувати рішення з призначення. Зате усі інші громадські організації, їх шість, вирішили не допускати нового обранця на пост керівника міліції до приміщення райвідділу». Окремо, М. Дмитрів зауважив, що зовсім безпідставними є звинувачення В. Парасюка щодо роботи депутатів району, мовляв останні нічим не займаються. Та сказав, що неприпустимо є обзивати депутатів зрадниками, а громадські організації – купленими. Оскільки громадські активісти Жовківщини – це люди, які у буремні часи, минулого року стояли на Майдані і  підтримували всенародну іде».

Звісно, слово взяв Олександр Гостіщев і доволі переконливо звернувся до депутатів та активістів, що готовий працювати для жовківської громади, готовий навести порядок, боротися за правду, змінювати систему, викорінювати корупцію та допомагати простим громадянам району.

Пристрасті у сесійній залі трохи вщухли після того, коли її покинули В. Парасюк і громадські активісти. Розминка, яка мала б тривати півгодини – затягнулась на півтори. Здавалось, що в деяких моментах ці політичні баталії несли за собою ноту намагання зірвати сесійне засідання, про що пізніше заявив голова районної ради Т. Швай. Та, незважаючи на такі бурхливі події, депутатам вдалось налагодити роботу і розпочати розгляд питань, внесених у порядок денний. І першим з них було обрання заступника голови районної ради. На цю посаду головуючий запропонував кандидатуру екс-голови Жовківської РДА Б. Юрдигу. Після короткої паузи, зумовленої таємним голосуванням та підрахунком голосів, Б. В. Юрдигу було обрано першим заступником голови  Жовківської районної ради: 60 депутатів під-тримали його кандидатуру, і лише 9 проголосували «проти».

Таким чином, початок сесії виявився щедрим на події різного характеру. Та цікавою несподіванкою виявився візит районного військо-вого комісара, який прийшов вручити повістки депутатам районної ради. До сесійної зали знову наглянули журналісти з телекамерами. Склалось враження, що активісти та представники ЗМІ сподівалися, що нардепи злякаються і почнуть покидати сесійну залу. Однак ніхто депутатських місць не залишив, тож було вручено 9 повісток. Далі була оголошена перерва.

Віталій СЛУКА.

(Далі буде)