Головна Соціальне життя 37-ма сесія: імпровізований мітинг, політичні розбірки, нове призначення і… далі буде

37-ма сесія: імпровізований мітинг, політичні розбірки, нове призначення і… далі буде

311
0

Продовжили сесійне засідання 19 травня. Цього дня розгляд питань розпочався зі звіту голови Жовківської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району за 2014 рік. Надія Степанівна Щур розповіла про основні результати роботи РДА та ті завдання, які вдалося вирішити торік.

2014 рік був непростим для промислових підприємств району. Спостерігалося зростання виробництва та реалізації продукції у металообробній промисловості, зменшилася частка харчопереробної. Це пояснюється частковою втратою ринків збуту, проведенням профілактичних та ремонтних робіт на окремих підприємствах.

На підприємстві ТзОВ “Технокап УА” за рахунок комплексної лінії з виготовлення кришки Twist-off, виробництво продукції у 2014 році збільшилось на 25,5 %, обсяги реалізації зросли — на 44,7 %. ТзОВ “Гульдманн-Україна” продовжило автоматизацію управлінських процесів, нарощувало виробництво крісел із тканини для переміщення інвалідів, вдосконалювало технологію виготовлення продукції, впроваджувало систему забезпечення якості готової продукції.

В агропромисловому комплексі у 2014 році порівняно з попереднім зросло виробництво валової продукції сільського господарства на 9,5 % і склало 699,5 млн. грн., рослинництва — на 14 %, продукція тваринництва залишилася на рівні 2013 року.

Посівна площа по всіх категоріях господарств — 48,3 тис. га, що становить 111,8 % до  2013 року. В галузі рослинництва у господарствах району зібрано 63,6 тис. т.  зернових. У сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності станом на 01.01.2015 року утримувалося 11778 голів ВРХ (86,2 % до минулого року), зокрема, 8921 голова корів (93,4 %), поголів’я свиней — 21552 голів (99,4 % до  рівня 2014 р.)

У сільській місцевості ефективно розвиваються підприємства: ТзОВ “Агро Фрутіка Бишків” (вирощування плодово-ягідних культур), ПП “Богдан”(с. Мокротин, вирощування овочів).

Слід сказати й про лісове господарство. Минулоріч проведено посадки лісів на деградованих землях та догляд за створеними у минулі роки новими лісами. ДП “Жовківське лісове господарство” проводило відновлення, створення лісів на землях, наданих у постійне користування на площі 55,1 га, ДП “Рава-Руське лісове господарство” — на площі 167,1 га, Жовківське ДЛГП ЛГП “Галсільліс” — на площі 34,2 га. Загалом підвищено загальний рівень пожежної безпеки та охорони лісів, дотримано раціональний режим лісокористування.

У зв’язку з недофінансуванням транспортної галузі, минулоріч філії дорожніх підприємств району проводили лише експлуатаційне утримання доріг загального користування державного та місцевого значення. У районі стабільно функціонує транспортний комплекс. Автобусні маршрути Жовківського району обслуговує 9 перевізників. На автоперевезенні задіяно 43 автобусні маршрути, найбільше з них обслуговує ТзОВ “Автосвіт”, ПАТ “Львівське АТП-14630”, ТзОВ “Львівське АТП-14631”.

За рахунок передбачених коштів, проведено капітальні та поточні ремонти комунальних доріг, які передбачені субвенцією державного бюджету на загальну суму 2507 тис. грн., обласного бюджету — 2255,3 тис. грн.

Не оминула голова Жовківської РДА у своїй доповіді й соціальну сферу: впродовж 2014 року забезпечено стабільну роботу медичних закладів та продовжувалося подальше впровадження сімейної медицини. Реорганізовано ФАП с. Малехова у лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, відкрито бактеріологічний відділ клініко-діагностичної лабораторії Жовківської ЦРЛ. За позабюджетні кошти у 2014 році придбано для дитячого відділення Жовківської ЦРЛ: апарат ШВЛ “Фаза” — 89,9 тис. грн., відсмоктувач хірургічний — 10,4 тис. грн.

Торік у районі оздоровлено 2186 дітей пільгових категорій. Що ж стосується дошкільного та позашкільного виховання і освіти, в районі функціонує 41 дошкільний навчальний заклад, один навчально-виховний комплекс “школа-садок”, у яких виховується 2713 дітей, працює 109 груп. У загальноосвітніх та позашкільних закладах гуртковою роботою охоплено близько 6 тис. учнів.

У сфері соціального захисту та підтримки дітей різних категорій за участю служби у справах дітей у Жовківському районі розроблена «Районна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Жовківському районі на 2013-2015 роки». Так, у с. Лаврикові придбано житловий будинок для 2 дітей та 2 осіб із числа родини Липак; оформлено право власності на двокімнатну квартиру в смт. Куликові трьом дітям-сиротам.

Із метою запровадження енергоощадних заходів у житлово-комунальному господарстві розпочато реконструкцію приміщень котельні на вул. Воїнів УПА під котельню на тверде паливо потужністю 1,6 Мвт у м. Жовкві (фактичні видатки 6836,9 тис.).

Заслухавши доповідь Надії Степанівни, депутати районної ради висловили деякі зауваження, окремі питання запропонували доопрацювати. Зокрема, Михайло Дмитрів (ВО «Свобода») зауважив, що цьогоріч непередбачені кошти на ліквідацію Грибовицького сміттєзвалища. Депутат Володимир Купровський рекомендував нагально вирішувати питання щодо покращення автомобільних пасажирських перевезень, які сьогодні у незадовільному стані. Після досить таки емоційного обговорення усі одноголосно вирішили прийняти програму за основу, однак Жовківській райдержадмінінстрації спільно з райрадою потрібно доопрацювати та розглянути проект на наступній сесії.

Більшістю голосів було підтримано й питання про внесення змін до показників районного бюджету Жовківського району на 2015 рік. Зокрема вирішено надати матеріальну допомогу учасникам АТО за розпорядженням голови Жовківської райдержадміністрації в сумі 20000 грн., та за розпорядженням голови Жовківської районної ради таку ж суму.

Виступив із доповіддю й начальник Державної податкової інспекції у Жовківському районі Б. Звізло. Інформацію щодо надходження акцизного збору з реалізації підакцизних товарів депутати заслухали й взяли до відома, а контроль за виконанням рішення поклали на постійну комісію з питань бюджету і фінансів.

З усіх питань, що цього дня ввійшли до порядку денного, ухвалено відповідні рішення.

Зоряна МИКИТЮК.

(Далі буде)