Головна Соціальне життя Мешканці Жовківщини вже отримали нові рахунки-квитанції за послуги з газопостачання

Мешканці Жовківщини вже отримали нові рахунки-квитанції за послуги з газопостачання

310
0

Мешканці Жовківщини вже отримали нові рахунки-квитанції за послуги з газопостачання за квітень 2015 року. Вже заздалегідь люди були поінформовані про подорожчання голубого палива, ніби й морально налаштовані. Але нові тарифи у квитанціях за квітень  шокували споживачів. За 1 м. куб. газу вказана ціна 7,188 грн. (за березень тариф становив 1,089 грн.). Побачивши усемеро збільшену ціну за газ, мешканці запанікували, бо попереднього місяця весни тривав опалювальний сезон, і голубого палива використовували значно більше. Проте, вникнувши у вказані цифри, люди підрахували, що за квітень спожитий газ пораховано за ціною 3,6 гривень за метр кубічний, хоч у квитанціях вказано 7,188 гривень — тариф, який діє у травні.

З’ясувати ситуацію із тарифами на газ для населення ми попросили начальника Жовківської районної служби газопостачання Андрія Маркова.

— Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 03.03.2015 р. № 583 «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення», з 1 квітня 2015 року встановлено такі роздрібні ціни за 1000 куб.м. природного газу: у разі використання природного газу для приготування їжі та/або підігріву води — 7188 гривень. Тобто у кого в користуванні плита і/або газова колонка незалежно від періоду  встановлена єдина ціна на газ 7,188 грн. за 1 метр кубічний. Тариф для такої категорії споживачів діє цілорічно; у разі використання природного газу для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води) тариф встановлюється залежно від пори року. Так, у період з 1 травня по 30 вересня (включно) ціна за 1 м. куб. газу для таких споживачів становитиме 7,188 грн. А у період від 1 жовтня до 30 квітня (включно) за обсяг, спожитий до 200 куб. м. природного газу на місяць (включно),—  3,60 грн., а за обсяг, спожитий понад 200 куб. м. природного газу на місяць,  — 7,188 грн. за 1 куб. м.   В опалювальний сезон встановлена соціальна норма споживання газу — 200 куб.м. за ціною 3,6 гривень за 1 куб. м. від 1 жовтня до 30 квітня.

Від редакції. Звісно, такі новозапроваджені тарифи не в змозі оплатити навіть працюючі. Особливо це буде відчутно у зимовий період. Навіть при економному використанні газу для мінімального обігріву житла вкластися у соціальну норму — 200 куб. м. — нереально. За мінімальну заробітну плату 1218 гривень, можна оплатити 720 грн. за 200 куб. м. соціальної норми газу по 3,6 грн. і 69 куб. м. за ціною 7,188 грн. А далі?.. Ще треба оплатити за електроенергію, воду, послуги за утримання будинку, а ще за послуги Укртелекому, якщо у вас є телефон. Тобто, мінімальної зарплати людині не вистачить для опалати комунальних послуг. А харчування?.. Декому доведеться вибирати: чи купувати продукти, чи заплатити за комунальні послуги?.. Це найнеобхідніші речі для існування людини, про все інше можна забути і, найголовніше: не захворіти.

Щоб вижити соціально незахищеним верствам населення, уряд пропонує оформити субсидію і до того ж обіцяє, що це зробити легко і швидко. Та чи це справді так?..

Уляна Лащівська.