Головна Соціальне життя 8 травня — Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця

8 травня — Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця

386
0

Незмінні фундаментальні принципи червонохресного руху, одностайно прийняті на XX Міжнародній конференції Червоного Хреста у 1956 році, сьогодні стали ще більш актуальними.

Це — гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдиність, універсальність.

Червоний хрест на білому фоні був першим захисним символом, який затверджено в 1864 році Женевською конвенцією. Він повторював швейцарський прапор, було змінено лише кольори — хрест став червоним, а тло — білим. Це є цілком зрозумілим, оскільки засновник міжнародного комітету Анрі Дюнан був швейцарцем.

Знаменним у встановленні червонохресного руху на Україні, як організованої течії, став квітень 1918 року. Ця відома й авторитетна громадська організація пройшла визначний шлях, насичений яскравими подіями і подвигами заради гуманності, злагоди і миру.

Шляхетна місія нашого червонохресного Товариства з допомоги нужденним, знедоленим утверджувалася, залучала до себе десятки тисяч небайдужих сердець, набувала все більших масштабів, долаючи на своєму шляху численні «рифи» нашої бурхливої суспільної доби.

Упродовж цього тривалого часу Товариство Червоного Хреста України довело, згуртованість і здатність будь-коли, за найскрутніших обставин прийти на допомогу. Воно і сьогодні засвідчує: і хоч би яким розвиненим і цивілізованим було суспільство, воно завжди потребує милосердя, любові до людей.

Діяльність Товариства Червоного Хреста хоч і різнопланова, але некомерційна, і багато в чому залежить від допомоги і підтримки громадськості. При цьому, увага до тих, чиє життя проходить у складних умовах — повсякденна справа червонохрестівців.

Саме до цієї дати був приурочений традиційний всеукраїнський місячник Червоного Хреста, метою якого стало завдання зібрати якомога більше коштів, продуктів, одягу, медичних засобів для надання допомоги найуразливішим верствам населення.

Тому щира дяка нашим благодійникам: директору ТЦ «Росана» Ростиславу Гапону, голові правління райспоживспілки Володимиру Чучварі, директору «Теплокомуненерго» Роману Курнату, генеральному директору ВОВ «Місіонер» о. Климентію Стасіву за реальну фінансову підтримку. Ваш приклад показовий і для інших благодійників. Ми цінуємо Ваше прагнення зробити непросте життя наших людей більш захищеним.

Районне Товариство Червоного Хреста України.