Головна Соціальне життя Єдині правила щодо призначення пенсії

Єдині правила щодо призначення пенсії

484
0

Законопроект щодо реформування пенсійної системи пропонує запровадити чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для всіх громадян, незважаючи на статус і місце роботи.

Розмір пенсії кожного громадянина України розраховуватимуть за формулою: розмір пенсії = Сз  х  Ікз  х  Кс, де Сз — розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням щодо призначення пенсії. У разі реалізації заходів з осучаснення пенсій особам, яким пенсію вже призначено, братиметься показник середньої заробітної плати, який застосовується для призначення пенсії в 2017 році, за три роки — 2014, 2015 та 2016; Ікз — індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої, з якої сплачувалися внески. Таку інформацію можна отримати у відділенні Пенсійного фонду); Кз — коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1. При цьому, внаслідок зміни коефіцієнта, жодних змін розміру пенсій у бік зменшення не відбудеться.

Єдині правила буде впроваджено також щодо термінів виходу на пенсію. Законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій з 1 січня 2018 року скасовуються особливі умови виходу на пенсію для всіх громадян, окрім військовослужбовців, яким призначатиметься пенсійне забезпечення за вислугу років.

Зміни торкнуться також механізму відшкодування роботодавцем витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах (працівники, зайняті на роботах у шкідливих умовах за Списками 1 та 2). Зокрема з 1 жовтня 2017 року буде замінено механізм відшкодування пенсій за віком на пільгових умовах для таких категорій працівників за рахунок сплати роботодавцем підвищеної ставки єдиного внеску в розмірі 15 та 7 %.

 

Галина  СКОРОПАД,

заступник начальника  управління.