Головна Соціальне життя Львівська облрада проголосувала за мораторій на підвищення комунальних тарифів

Львівська облрада проголосувала за мораторій на підвищення комунальних тарифів

279
0

Депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про запровадження з 1 жовтня мораторію на підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги. За рішення, ініційоване «Батьківщиною», проголосувало 63 депутати,  повідомляє прес-служба обласної партійної організації.

Депутати Львівщини також звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогою своєчасно здійснювати індексацію зарплат, пенсій та інших соціальних виплат, а ще – встановити прозорий механізм ціно-утворення на комунальні тарифи.

«Важлива вимога про те, щоб заборонити з 1 жовтня арешт майна боржників за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг, оскільки це може негативно вплинути на суспільні настрої. Очевидно, що більшість українців не зможе своєчасно оплачувати рахунки, а відтак опиниться під загрозою позбавлення даху над головою», – зазначив голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Нагадаємо, Львівська обласна парторга-нізація «Батьківщини» ще в липні звернулася до голови обласної ради з вимогою скликати позачергову сесію для ухвалення мораторію на підвищення цін та тарифів на послуги ЖКГ.
«Також улітку всі фракції Львівської облради з ініціативи «Батьківщини» підписали звернення до керівництва країни, в якому вимагають не підвищувати тарифи на газ та житлово-комунальні послуги.

Як відомо, лідер «Батьківщини» оскаржує у суді постанову НКРЕКП від 9 червня 2016 року про підвищення тарифів на гаряче водопостачання та постанову № 315 КМУ від 27 квітня 2016 року, якою були скасовані так звані соціальні норми споживання газу за пільговими цінами і встановлено єдину ціну на газ для споживачів у розмірі 6879 грн/ за тисячу кубометрів.
31 серпня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про закінчення підготовчого провадження за позовом Юлії Тимошенко проти уряду щодо скасування постанови про встановлення єдиної ціни на газ, та призначення судового засідання для розгляду по суті на 23 вересня.

Також Окружний адміністративний суд закінчив попереднє провадження щодо позову лідера «Батьківщини» проти НКРЕКП і призначив розгляд справи по суті на 30 вересня.
Як зазначив Домінік Андрій Петрович, голова фракції ВО «Батьківщина»  у Жовківській районній раді, підвищення тарифів у такий нелегкий період для українців може перетворитись у соціальну трагедію. "Люди опиниться на межі виживання, як тільки розпочнеться опалювальний сезон. Влада повинна дбати про добробут свого народу, а не ставити його у глухий кут. ", — говорить Андрій Петрович.

Жовківська районна рада теж не залишилася осторонь цієї проблеми. Так, за ініціативи фракції ВО «Батьківщина»,  таке ж рішення було ухвалене на 7-мій сесії VII демократичного скликання, що відбулася 18 серпня 2016 року.

Наш кореспондент.