Нещодавно на Жовківщині, як і в країні зокрема, відзначали день працівника соціальної сфери України. Це свято стосується фахівців різних галузей економіки і не тільки. Сьогодні соціальні працівники важливі для збереження фізичного та психічного здоров'я людини, вирішення безлічі конфліктів між людьми, для планування сім'ї та особистісного становлення особи.
— До цієї категорії належать й соціальні робітники Жовківського районного територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян. Надзвичайно багато людей похилого віку потребує допомоги в повсякденному житті, надто нині, коли для пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя, — ділиться із нами своїми думками директор Жовківського територіального центру Людмила Залужна.
Саме територіальний центр опікується людьми похилого віку, одинокими, інвалідами. Запрацював він ще 1991 року як відділення при Жовківському управлінні соціального захисту населення, а як окремий підрозділ – 1995-го.
Людмила Мечиславівна розповіла, що у штаті налічується 59 соціальних робітників, котрі обслуговують вдома 443 особи одиноких, інвалідів (зокрема інвалідів — 83), пенсіонерів. Соціальні робітники відвідують людей вдома й виконують усю необхідну роботу: купують ліки й продукти, супроводжують у соціальні служби, надають медичну допомогу – слідкують за прийомом необхідних препаратів, за потреби – прибирають, готують, доглядають за тілом хворих і немічних. До речі, спілкування також надзвичайно важливе, оскільки чимало людей — лежачих, вони роками не виходять на вулицю, тому для них соціальні працівники – чи не єдиний зв’язок зі світом. Відвідують усіх потребуючих робітники двічі на тиждень, є й винятки, коли потрібно завітати до людини щодня. Слід сказати, що на обслуговуванні у м. Жовкві перебувають 46 осіб, яких обслуговують 4 робітники, у Раві-Руській – 48 осіб (4 соцробітники), а в Дублянах 28 людьми опікуються 3 робітники.
Усім підопічним територіального центру потрібна проста людська розмова, їм хочеться бачити, що їх не цураються, що вони такі ж люди, як і всі інші. В роботі жінок, які опікуються підопічними, важливі милосердя, терпеливість і вміння слухати, а енергія, яку вони віддають, повертається до них сторицею.
Окрім того, у центрі надають й допомогу у вигляді продуктових наборів та вживаного одягу. Є й платні послуги для громадян, які не мають відповідного догляду, тобто рідних та близьких, проте спроможні оплатити.
До міжнародного дня людей похилого віку у територіальному центрі 454 особам надали допомогу у вигляді продуктових наборів на суму 200 гривень кожному (не отримали її лише ті люди, пенсія котрих більша за два прожиткові мінімуми).
Важливо, що у центрі працює психолог, який може надати кваліфіковану допомогу потребуючим. Слід наголосити, що працівники підрозлілу часто зустрічаються із учасниками АТО. Людмила Мечиславівна акцентувала на тому, що хлопці, котрі перебували у зоні бойових дій, можуть звертатися по кваліфіковану допомогу до психолога центру.
До слова, до дня інваліда продуктові набори отримають 125 осіб у районі. Отож напередодні цього свята бажаємо не втрачати оптимізму і радіти кожному прожитому дню, аби жодна людина поважного віку не залишалася поза увагою, зокрема й та, що потребує невідкладної допомоги та підтримки.
Зоряна МИКИТЮК.