Головна Соціальне життя Шановні мешканці Жовківського району!

Шановні мешканці Жовківського району!

463
0

Із настанням опалювального періоду в Україні почастішали нещасні випадки, зокрема смертельні, через недотримання вимог безпечного використання газу в побуті. Виконання вимог інструкції з безпечного користування побутовими газовими приладами та балонами зі зрідженим газом збереже життя та здоров’я Вам, Вашим близьким та оточуючим особам.

ІНСТРУКЦІЯ
Ці вимоги обов'язкові для громадян, які використовують газ у побуті
1. Відповідальними за збереження і справний стан газового обладнання в будинках і квартирах на правах особистої власності — їх власники.
2. Відповідальність за безпечне користування побутовими газовими приладами і апаратами в будинках, квартирах і за утримання їх в належному стані несуть особи, які використовують газ. Відповідальність за стан димових і вентиляційних каналів у житлових будинках місцевих рад і відомчих будинках несуть житлово-експлуатаційні орга-нізації, в будинках і квартирах на правах особистої власності — їх власники.
3. Особи, які користуються побутовими газовими приладами і апаратами (зокрема в будинках і квартирах на правах особистої власності), зобов'язані:
3.1 Забезпечити збереження і утримання в чистоті газового обладнання.
3.2  Слідкувати за нормальною роботою газового обладнання, перевіряти вентиляцію.
3.3 Після закінчення використання газу перекрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні балонів всередині кухонь — додатково перекрити вентилі перед балонами.
3.5 При появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користування газовими приладами, перекрити крани до приладів і на приладах, відчинити вікна і кватирки для провітрювання приміщення, викликати аварійну службу, а при розміщенні балонів всередині кухонь — додатково перекрити вентилі перед балонами.
Не запалювати вогню, не курити, не вмикати і не вимикати електроосвітлення і електроприлади, не користуватися електричними дзвінками.
3.6 Входячи у підвали і погреби, перед вмиканням світла або запаленням вогню переконатися у відсутності запаху газу.
3.7. При виявленні запаху газу в підвалі, під'їзді, на подвір'ї, на вулиці необхідно: повідомити аварійну газову службу по тел. 104; вжити заходів для евакуації людей із загазованого середовища, а також для вмикання і вимикання електроосвітлення, появи відкритого вогню та іскри; до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення.
3.8. Допускати в квартиру працівників підприємств газового господарства після пред'явлення ними службових посвідчень для огляду і ремонту газопроводів та газового обладнання в будь-який час доби.
4. Абонентам забороняється:
4.1. Здійснювати самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будиночка), перестановку, заміну і ремонт газового обладнання.
4.2. Здійснювати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, без узгодження з газовим господарством.
4.3. Вносити зміни в конструкцію газових приладів. Змінювати вентиляційні системи. Заклеювати вентиляційні канали.
4.4. Користуватись газом при несправностях газових приладів, автоматики, арматури і газових балонів.
4.5. Користуватися газовими приладами при перекритих кватирках (фрамугах), жалюзійних решітках, решітках вентиляторів, щілинах під дверима ванних кімнат і кухонь, відсутності тяги в вентиляційних каналах.
4.6. Наповнювати балони для зрідженого вуглеводневого газу на автомобільних газозаправних пунктах.
4.7. Навантажувати шланг від балона до газової плити.
4.8. Користуватись газовими плитами для опалення приміщень.
4.9 Забороняється влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням в будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи.
4.10. Користуватись приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку.
4.11. Застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу.
4.12. Зберігати в приміщеннях і підвалах порожні і наповнені зрідженими газами балони.
4.13. Розміщувати в газифікованому приміщенні більше одного балона місткістю 50 (55) л. або двох балонів місткістю 27 л. кожний.
4.14. Встановлювати балони з газом у газифікованому приміщенні на віддалі менше одного метра від радіатора опалення або печі. При влаштуванні екрана, що охороняє балони від нагрівання, віддаль між балоном і опалювальним приладом може бути зменшена до 0,5 метра, а віддаль між балоном і екраном — не менше 10 см. Розміщувати балони навпроти паливних дверець печей на віддалі не менше 2 метрів.
4.15. Вмикати і вимикати електроосвітлення, користуватися відкритим вогнем, електронагрівальними приладами і опалювальними печами під час заміни балонів, встановлених у приміщеннях.

Ігор ГУМЕНЮК,
кервник управління
соціального захисту.