Головна Соціальне життя Незвичайне новосілля у Лаврикові

Незвичайне новосілля у Лаврикові

331
0

Діти — це майбутнє нашої держави. Сприяння щасливому життю дитини, турбота про неї є безпосереднім постулатом творення сильної України. З такою благородною місією у переддень свята милосердя, Дня св. Миколая Львівські обласні рада та адміністрація, Жовківські районні рада та адміністрація, спільно із обласною та районною службою у справах дітей вже вкотре подарували дітлахам путівку у світле майбутнє. Колективними зусиллями представники влади району та області за кошти регіонального та місцевого бюджету придбали  дітям житло. 

Доля юних Івана, Володимира, Анатолія та Тетяни проклала для них важкі випробування. Із раннього дитинства вони були позбавлені належної батьківської опіки. А згодом опинились у дитячому притулку та виховувались у Рава-Руській школі-інтернаті. Будучи уродженцями с. Деревні, дітлахи не мали там даху над головою, старенька хатина вже довгий час пустує без належних побутових умов. Не зважаючи на такі обставини, завдяки клопіткій роботі служби у справах дітей, районній владі та соціальним працівникам, вони зуміли віднайти себе у суспільстві. Іванко закінчив Новояворівський технічний ліцей, згодом його слідами пішов і брат  Володимир. Молодші ж Таня та Анатолій знайшли любов та ласку в прийомній сім'ї Галини Петрівни Стецюк у селі на Тернопільщині. Саме ця жінка стала для них опорою з дитячого будинку, яка була їх вихователькою у «Пресвятій родині» в м. Новояворівську.  Попри життєві перипетії, брати і їх сестричка завжди тримались одне одного, піклуючись та допомагаючи у всьому.  Пані Галина говорить, що за кілька років спільного життя з дітьми вони стали для неї рідними. «Безперечно, старші Іванко та Володя сьогодні відкрили перед собою нове, доросле життя, пішли на власний хліб. Раніше я була їх вихователькою у дитячому будинку, а згодом забрала їх до себе. Зараз є прийомною матір’ю Тетяни та Анатолія. Діти вони хороші, а головне дружні. Ми надалі будемо з ними, допомагатимемо і підтримуватимемо. Адже брати і сестра повинні бути разом. Із соціальних виплат я відкладала їм гроші на придбання майбутнього житла, що ж житло у них вже є, тоді ці кошти ми витратимо на побутову техніку та ремонтні роботи. Я дуже рада, що діточкам так пощастило, і маю велику надію, що надалі доля їм буде всміхатись частіше».  

Зараз Івану, Володимиру, Тетяні та Анатолію — 20, 18, 16, 14 років відповідно. На цей час вони стали господарями нового обійстя у с. Лаврикові. Нова сторінка життя відкрилась перед очима цих юних осіб, позбавлених батьківської опіки. Вони хазяйнуватимуть у власному будинку з належними умовами та повноцінним господарським потенціалом. Червоний цегляний будиночок із трьома кімнатами, коридором, верандою та кухнею став новим лавриківським гніздечком.

Відповідно до стійкої обласної програми щодо опіки за дітьми у забезпеченні їх житлом, кожного року відбуваються такі події у житті діточок області та Жовківщини зокрема. Привітати та вручити свідоцтво на право власності приїхали вельми поважні гості: голова Львівської обласної ради П. Колодій, заступник голови Львівської ОДА В. Харчук, голова Жовківської районної ради Т. Швай, голова Жовківської РДА
Б. Юрдига, керівники та  працівники Львівської та Жовківської служб у справах дітей, сільські голови  с. Деревні та с. Лаврикова, представники районного відділу культури та працівники ЗМІ.

За християнською традицією спочатку оселю окропив та благословив новосельців місцевий священнослужитель. Передавши благодать Божу на обійстя та її мешканців, він привітав нових парафіян лавриківської громади. Представники влади вручили дітям подарунки та привітали з новосіллям. Звісно ж, найціннішим подарунком для дітей стала їхня оселя, голови рад та адміністрацій передали свідоцтва на право власності на житло молодим людям, наділивши щирими і теплими побажаннями. Відповідно до документів, Іван, Володимир, Анатолій та Тетяна отримали суміжні права на  житло, за якими кожна частка закріплена за ними порівно. Усмішки на обличчях дітлахів та приємні емоції в очах присутніх створили першу атмосферу свята-новосілля у лавриківському будинку.

Свій слушний коментар додав голова обласної ради П. Колодій: «Ще минулого року у Львівській обласній раді була прийнята спеціальна програма, відповідно до якої діти сьогодні отримали житло. Хочу наголосити, що згідно з цією програмою такі подарунки дітям робляться не вперше. Минулого року в нове обійстя ми поселили 19 дітей, а цьогоріч — ще 24 дитини. Будинок придбано спільними коштами обласного і районного бюджетів, зокрема, 160 тис. та 30 тис. гривень відповідно. І дійсно ми сьогодні відчули радість, побачили її в очах цих діточок, які отримали добрий подарунок напередодні свята Миколая. Я впевнений, що така програма діятиме і в наступному році, адже для дітей, позбавлених батьківської опіки, ми повинні робити такі хороші і благодійні справи. Оскільки добре розуміємо, що рано чи пізно дітям доводиться переходити до самостійного життя, а мати свій власний дах над головою – це перший вагомий внесок у їхнє щасливе майбутнє».

Цього дня всі присутні стали свідками справді благородного вчинку. Добрі люди в черговий раз донесли щасливі та щирі почуття у юні серця, ще один світлий вогник родинного тепла загорівся у новій оселі — її власники отримали фундамент власного майбутнього, отримали найцінніше – власний приватний житловий будинок.

Віталій СЛУКА.