Головна Соціальне життя Нове підприємство на землях Львівщини – «Захід-Агро МХП»

Нове підприємство на землях Львівщини – «Захід-Агро МХП»

1641
0

«Миронівський хлібопродукт» (МХП) – один із найуспішніших аграрних холдингів України (найбільший виробник курятини  в Україні під ТМ «Наша Ряба», земельний банк 380 тис. га в дев’яти областях, виробництво зерна, комбікормів, олії тощо) починає роботу в Львівській області. Землі, які раніше належали «Лендком Захід», як одному з підприємств «Агрокультури», тепер буде обробляти одне з рослинницьких підприємств компанії – «Захід-Агро МХП».

ТОВ «Захід-Агро МХП» розпочало свою роботу у червні 2015 року. Після того, як «Агрокультура» (до якого входить ТОВ «Лендком Захід») передала свої активи новому власнику, 49 тис. га відійшли новоствореному підприємству, а ще 12,8 тис. га приєднали до інших рослинницьких підприємств МХП. Директором підприємства став Віктор Миколайович Рябчук. Він виходець із Вінниччини, працює у МХП з 2008 року і має чималий досвід керівної роботи.

«У «Миронівському хлібопродукті» працюю майже сім років, – розповідає Віктор Миколайович. – Тому система управління та стратегія холдингу мені відома. Компанія займається не тільки рослинництвом, що включає в себе вирощування зернових та
виробництво кормів. Серед напрямків бізнесу агрохолдингу МХП: птахівництво (вирощування батьківського поголів’я та виробництво м’яса), переробка (виробництво напівфабрикатів, ковбасних та м’ясних продуктів) та інша діяльність (виробництво гусячих делікатесів, вирощування фруктів тощо). Близько 30 % зібраного зерна компанія експортує, а решту здебільшого використовують для виробництва комбікормів. МХП стабільно рухається вперед, ми міцно тримаємося на всеукраїнському та міжнародному ринках.

Щодо «Захід-Агро МХП», то я  неодноразово зустрічався з працівниками, які раніше обробляли ці землі. Команда тут досвідчена, і я хочу, щоб вона продовжила роботу. З метою покращення ефективності роботи в планах підприємства і збільшення штату працівників. У той же час у МХП існують свої стандарти, стиль і темп роботи, свої цінності — професіоналізм, відповідальність, прагнення вдосконалюватись, відкритість, тому всім працівникам потрібно буде їх дотримуватись. Хочу додати, що передусім «Миронівський хлібопродукт» — соціально відповідальна компанія, яка дбає про соціальний добробут населення в місцях своєї присутності. Здебільшого це підтримка дитсадків, шкіл, лікарень, благоустрій сіл та містечок, тому на населені пункти чекають зміни на краще. Не залишаться без уваги і наші спеціалісти: у п’яти модулях «Захід-Агро МХП» та двох його елеваторах ми плануємо створити кімнати механізаторів, де будуть роздягальні та душові кабіни, впровадити харчування для працівників у  новостворених їдальнях, а також проектуємо приміщення для працівників, які проживатимуть там у період сезонних робіт.  Також у виробничому плані будівництво нових адмінприміщень, будівель для зберігання техніки та реконструкція ремонтних майстерень. Зараз саме за таким зразком працюють усі підприємства групи МХП. Значну увагу ми плануємо приділити і культурі поля – розширити польові дороги так, щоб там могла без перешкод проїхати техніка, ці дороги постійно будуть грейдеруватися».

Нововведення відбудуться і у сівозміні. Зокрема збільшаться посіви сої, натомість зменшаться посіви кукурудзи. Це пов’язано з тим, що місцеві кліматичні умови сприятливіші для сої. Також на наступний рік планується вирощування льону олійного.

Співпраця з пайовиками залишиться на тих же умовах, що й раніше. Люди так само зможуть обирати плату за пай у вигляді або коштів, або високоякісного зерна. Нове підприємство у найближчий час планує розширити свій земельний банк, через що у людей буде можливість заключати нові договори оренди землі та продовжувати ті, які вже укладені. Для цього спеціалісти «Захід-Агро МХП» незабаром відвідають села.

Наразі триває робота із налагодження співпраці з сільськими радами в місцях присутності «Захід-Агро МХП». В планах керівництва підприємства — активна співпраця з громадами і реалізація соціальних проектів у рамках соціальної політики компанії.