Головна Соціальне життя Новий порядок оформлення субсидій

Новий порядок оформлення субсидій

1103
0

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», внесено суттєві зміни до порядку надання житлових субсидій населенню.

У чому конкретно полягають ці зміни  і як вони вплинуть на процедуру оформлення для населення субсидій — на ці та інші актуальні питання журналісти районки вирішили розпитати заступника керівника, начальника відділу грошових виплат та компенсацій Жовківського управління праці соціального захисту населення Наталію Юріївну Клюковську.

— Наталіє Юріївно, розкажіть, будь ласка, про новий порядок оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

— Хочемо повідомити населення, що з 01.05 2015 року субсидія надається за новим порядком на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування ЖКП з урахуванням пільг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами).

Субсидія призначається лише на підставі двох документів – заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією. Започатковується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. Перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних орга-нів, установ та організацій. Також запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період як раніше. Заявник та особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлвої субсидії.

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надавання. В такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

Усі, хто отримував субсидію впродовж опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається на
підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління праці та соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.

— Куди і як подавати документи для оформлення субсидії?

— З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися
до спеціалістів управління соціального захисту населення в Громадську приймальню за адресою: м. Жовква, вул. Львівська, 3, Універмаг, 3-ій поверх, 6 кабінет. Документи для призначення субсидії можуть бути також надіслані поштою. Усі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду за попередній календарний рік (без урахування податку з доходів фізичних осіб). Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично. Для цього буде збиратися необхідна інформація без звернення громадянина і впродовж двох місяців з початку нового періоду прийматиметься рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або
оплату послуг) — заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

—Скажіть, будь ласка, у яких випадках субсидія не призначається?

— Субсидія не призначається, якщо:

— будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, впродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

— під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державних соціальним інспектором  з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо.

— Яка кількість населення уже звернулася до управління соціального захисту за субсидією?

— Станом на 18.08.2015 року прийнято 2776 заяв на призначення  субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Також розглянуто і призначено 2671 потребуючому (в тому числі ЖКП – 2028 і ТП – 643) за 2015 рік та 1553 ( в т. ч. ЖКП – 960 та ТП – 593) за 2014 рік.

Одночасно хочемо повідомити, що субсидія на загальних підставах призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

Також спірні справи розглядаються на комісії, відповідно до п. 7 положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1996 року № 848 (зі змінами), Комісія приймає рішення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

— Дякую за бесіду.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.