Головна Соціальне життя Об’єднання територіальних громад — неминуче

Об’єднання територіальних громад — неминуче

361
0

Минулого тижня у Рава-Руській міській раді за участі директора Офісу реформ у Львівській області О. Я. Матвіїшина, першого заступника голови Жовківської РДА Б. В. Стахіва, секретаря Рава-Руської міськради, М. Л. Зінька, депутатів районної ради від Річківської та Кам’янко-Липницької сільських рад та сільських голів  Забірської, Річківської, Гійченської, Кам’янко-Липницької, секретаря Дев’ятирської  рад, відбулось засідання із важливих питань щодо проведення адмінреформи у Жовківському районі.

Під час засідання відбулась презентація, у якій присутнім було представлено зразки проектів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування до кожного етапу добровільного об’єднання громад. Тобто відбулось коротке інформативно-довідкове ознайомлення та обговорення методики та механізмів організації щодо підготовки до проведення адмінреформи у Жовківському районі.

Основними пунктами були:

1. Обговорення та обґрунтування поняття спроможної територіальної громади, яка має усі необхідні економічні, географічні, адміністративно-ресурсні  можливості, що відповідають вимогам щодо організації такої адміністративно-територіальної одиниці; 2. З’ясування важливих моментів із організації об’єднання конкретних рад району у територіальні громади (були обґрунтовані умови та оцінені можливості, за якими буде здійснюватися адмінреформа); 3. Обумовленння кроків, які повинні пройти територіальні громади у процесі об’єднання (їх аж 8); 4. Розгляд повноважень органів місцевого самоврядування у об’єднаних громадах в умовах децентралізації; 5. Можливості ресурсної бази об’єднаних громад та порівняльна оцінка з сучасними можливостями (перелік надходжень до бюджету: субвенції, податки, тобто те, що отримають територіальні громади внаслідок об’єднання); 6. Необхідне інфраструктурне та кадрове забезпечення об’єднаних громад (перелік приміщень для відповідних служб з управлінням фінансами, комунальною власністю, містобудівною діяльністю, освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту тощо; кількість працівників — близько 60.); 7. Обговорено і форми державної підтримки  об’єднаних територіальних громад (інформаційно-просвітницька, методична, організаційна, фінансова). Детальніше були представлені пункти щодо здійснення діяльності посадових осіб об’єднаної громади, зокрема посада старости, який, будучи членом виконкому територіальної громади, представлятиме інтереси окремої сільської, селищної громад як адміністративної одиниці нового об’єднаного утворення.

Важливе місце мала і дискусія учасників зібрання, завдяки якій вдалось дійти до одного і дуже важливого висновку — адмінреформа неминуча, і що швидше це зрозуміють люди, то краще майбутнє їх чекає. Мається на увазі те, що потрібно діяти зараз і закладати початки будування нового майбутнього, позаяк ті громади, які об’єднаються до проведення парламентських виборів, матимуть повноцінний правовий статус та фінансування, а ті, які не об’єднаються, не маючи змоги самостійно себе утримувати (фінансово неспроможні), — просто розоряться через відсутність дотаційного фінансування. А ті, які мають змогу утримувати себе на економічному рівні — мають повне право на самостійне існування як нова територіальна громада. При цьому, за умовами адмінреформи громади мають власне право вибору на те: куди і за яких умов їм приєднуватись. (Детальніше читайте у наступному номері газети).

Віталій СЛУКА.