Головна Соціальне життя Сплатіть вчасно податок на нерухоме майно

Сплатіть вчасно податок на нерухоме майно

300
0

Із 1 липня платники податків — фізичні особи Львівщини на підставі податкових повідомлень-рішень зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно.

Громадянам, які володіють житловими будинками, площею понад 120 м2, квартирами, площею понад 60 м2, різними типами об’єктів житлової нерухомості (в тому числі їх частками), площею понад 180 м2 або об’єктами нежитлової нерухомості, у разі неотримання податкових повідомлень — рішень на сплату податку, або ж у разі незгоди з розрахунком податку чи виявлення розбіжностей щодо зазначеної у ньому інформації про об’єкт нерухомості, слід звернутися з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно до фіскальних органів за місцем реєстрації платника.

Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Одночасно нагадуємо, що в 2016 році фізичні особи сплачують податок за 2015 рік, відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України.

Розрахунок податку здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення надіслано до 1 липня. Фізичні особи сплачують податок упродовж 60 днів із моменту отримання повідомлення — рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня 2016 року.

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

— при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

— при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Жовківське відділення Личаківської ОДПІ.