Головна Соціальне життя Пенсії перерахують

Пенсії перерахують

346
0

Від 1 грудня 2016 року, згідно із Законом України від 25.12.2015 року № 928 “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшиться з 1130 грн. до 1247 грн.

Пенсійним фондом буде забезпечено проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до ст. 28 Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму,  для осіб, які втратили працездатність,  до 1247 грн. будуть збільшені:
— мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам: для пенсій, призначених до 01.10.2011 року при наявності страхового стажу 20 років для жінок та  25 років для чоловіків, для пенсій, призначених після 01.10.2011 року – 30 років для жінок та 35 років для чоловіків;
— мінімальні розміри пенсій з інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника;
— мінімальні розміри пенсійних виплат  інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи;
— розміри надбавок та підвищень, що залежать від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, зокрема: пенсії за особливі заслуги, відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”; підвищення,  передбачені Законом України  “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; щомісячна державна адресна допомога на догляд інвалідам війни і учасникам бойових дій.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу  в розрахунку на місяць, у розмірі 1544,00 грн. буде проведено перерахунок надбавок особам, які мають статус “Почесний донор СРСР”, “Почесний донор України”. Така надбавка становитиме 154,40 грн.
Відповідно до чинного законодавства, виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менш, як 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 року — 1870,50 грн.
Не перераховуються з 01.12.2016 року :
— розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу;
— працюючим пенсіонерам в частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормативний стаж;
— підвищення особам, які мають статус “дитина війни”, відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;
— розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та ком-пенсаційні виплати за втрату годувальника, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, у разі представлення  підтверджуючих про це документів, пенсія буде перерахована, з урахуванням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
Крім того, розмір пенсійної виплати не збільшиться у випадках, коли:   
— розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менший від можливої поточної індексації в місяці перерахунку. У цьому випадку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії;
— розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менший від розміру фіксованої індексації, встановленої до  01.12.2016 року.      
Пенсійним фондом України  своєчасно проводиться щомісячне фінансування  пенсій. Заплановано виплату пенсій за січень 2017 року розпочати уже в грудні поточного року.

Галина ХРИСТЕЦЬКА,
начальник відділу з питань
призначення і перерахунку
пенсій УПФ
в Жовківському районі.