Головна Соціальне життя Подбаймо про чистоту свого міста

Подбаймо про чистоту свого міста

367
0

Всі ми любимо своє місто і хочемо його бачити чистим, охайним, придбаним. Від нас самих залежить, як виглядатиме наше рідне місто. Воно ж має славну історію. Тож зробімо спільно все для того, щоб його вигляд був якнайкращим, щоб усі ми пишалися його минулим і сучасним.

На виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», «Правил благоустрою і утримання територій м. Жовкви», Закону України «Про відходи» та рішення Жовківської міської ради від 31.01.2013 року, № 12 «Про впорядкування вивезення твердих побутових відходів в м. Жовкві» комунальне підприємство «Жовківське міське виробниче управління житлово-комунального господарства» переконливо просить громаду м. Жовкви привести в належний стан власну та прилеглу територію, прибрати пішохідні доріжки і проїзну частину дороги від сміття, очистити водостічні канави, привести у належний стан огорожу, фасади будівель, ремонт тротуару, що прилягає до будівель. На будинках встановити будинкові номерні знаки.

Усі жителі міста знають, що комунальне підприємство надає послуги з вивезення твердих побутових відходів, машина збирає сміття чотири рази в тиждень, вартість надання послуги для однієї людини в місяць становить 8.00 грн. Цей тариф розроблено згідно з вартістю паливно-мастильних матеріалів за 1 л за ціною 14,90 грн., в цей час вартість паливно-мастильних матеріалів за 1 л становить 22.00 грн. За час затвердження базового тарифу зросла вартість матеріальних ресурсів, запасних частин, а також значно зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, які використовуються для автомобілів, що вивозять тверді побутові відходи. Отримані кошти з надання послуг із вивезення твердих побутових відходів використовуються на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, запчастин, ремонт спецтехніки, яка знаходиться в незадовільному стані. Не всі жителі міста уклали договори про надання послуг із вивезення твердих побутових відходів і не сплачують за вивезення сміття, а таємно викидають сміття біля контейнерів, в недозволених місцях, створюючи у такий спосіб незаконні сміттєзвалища.

Як неприємно бачити, коли на вулиці Л. Українки жителі в суботу, неділю, святкові дні виставляють сміття на тротуар, хоча, згідно з графіком, сміття забирають у понеділок та п’ятницю. Таке ставлення жителів — це неповага до пішоходів, які ходять цією вулицею.

Стихійне сміттєзвалище утворили жителі вулиць Шкільної, Срібної  біля ЗОШ № 2.

На кладовищі жителі міста приводять в належний санітарний стан могили, а зібране сміття викидають біля сусідньої могили, хоча всі знають про визначене місце для збору сміття, адже машина заїхати між могили не може. І чому працівники комунального підприємства повинні виносити сміття від могил у встановлені місця? Ми неодноразово зверталися до жителів міста про заборону викидати сміття у невстановлених місцях, але до нині належної реакції жителів м. Жовкви немає. Нагадуємо, що штраф за вивезення та скидання сміття у недозволених місцях становить від 340 грн. до 1360 грн.

Якщо мешканці міста не схаменуться і не оплачуватимуть за вивезення твердих побутових відходів, то комунальне підприємство не зможе проводити належну підготовку міста до Великодніх свят, Дня довкілля тощо.

Наближається свято всіх християн — Воскресіння Христове. До цього свята закликаємо привести прилеглу територію до будинків у належний санітарний стан.

Із повагою, адміністрація КП «Жовківське МВУЖКГ».