Головна Соціальне життя Проект для покращення теплопостачання м. Жовква

Проект для покращення теплопостачання м. Жовква

348
0

Жовква розпочала унікальний проект із залученням європейських коштів, який покращить теплопостачання міста та дозволить його мешканцям заощаджувати.

Цей проект є яскравим прикладом співробітництва України та Європейського Союзу в галузі підвищення енергоефективності територіальних громад. В основу цього починання закладено результати успішно реалізованого проекту «Енергоефективне місто»,  який проваджувався упродовж 2012-2013 років Жовківською міською радою за підтримки «Східного комітету німецької економіки» (Німеччина, Берлін) та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проекту також передувала наполеглива праця мерії Жовкви щодо приєднання до ініціативи Європейської Комісії «Угода мерів», розробки Плану дій для сталого енергетичного розвитку, а також участі у конкурсі на отримання гранту. У конкурсі взяло участь понад 80 проектів з усієї України, з яких лише 11 отримало підтримку Європейського Союзу. Все це дозволило місту Жовкві вперше в
історії незалежної України підписати грантовий контракт з Європейською комісією.

Днями на прес-конференції за участю міського голови Жовкви  Петра Вихопня, директора Асоціації «Енергоефективні міста України», координатора проектів Представництва Європейської комісії в Україні Андрія Кирчіва, Лешика Кастровіча, представників ЛОДА і ЛОР та очільників Жовківщини, відбулася презентація проекту
«Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється», який співфінансується Європейським Союзом в рамках Регіональної програми сусідства – «Демонстраційні проекти Угоди мерів».

Ще у грудні 2014 року міський голова Петро Вихопень підписав грантову угоду з Європейською комісією, відповідно до якої у місті впродовж 2015-2018 років втілюватимуть в життя спеціальний проект «Перший етап модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». Грант на реалізацію проекту Жовківська міська рада виборола в гострій конкурентній боротьбі з іншими містами-підписантами «Угоди мерів». До слова, «Угода мерів» – це загальна ініціатива Європейського Союзу за участю місцевих і регіональних органів влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищити енергоефективність та використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

Загальний бюджет проекту з енергоефективності у Жовкві становить 840 тисяч євро і, окрім коштів Європейського союзу (сума гранту становить 688 тис. євро), для його реалізації будуть мобілізовані кошти міського бюджету.  Згаданий проект стартував 1 квітня та триватиме три роки – до 31 березня 2018 року. В рамках якого заплановано провести низку заходів, основними з них є: повна модернізація дитячого навчального закладу (утеплення фасаду, даху та підвального покриття, заміна вікон та дверей, системи опалення, освітлення тощо), модернізація комунальної котельні (встановлення нових котлів на деревину, міні-ТЕЦ та сонячних панелей), заміна тепломережі від котельні та встановлення індивідуальних теплових пунктів у двох багатоповерхових житлових будівлях.

Міський голова м. Жовкви Петро Вихопень: «Це — як великий успіх, так і велика відповідальність. Адже ми зобов’язуємося не просто виконати цей проект, а й перевиконати. Від цього залежатиме не лише якість життя у місті, а й наш авторитет перед Євросоюзом та іншими міжнародними структурами, їх бажання і надалі співпрацювати з нами. Наше місто подолало довгий шлях у напрямку політики енергоефективності. Ми підготували план дій зі сталого енергетичного розвитку міста, у якому розроблений комплекс заходів у житловій, комунальній, промисловій, транспортній та бюджетній сферах. І це лише початок».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.