Головна Соціальне життя Професія минулого, сьогодення і майбутнього

Професія минулого, сьогодення і майбутнього

655
0

Оцінюючи потрібність і важливість кожної з людських професій, безумовно, ми однією з необхідних назвемо роботу будівельника. Адже особливо у сучасному суспільстві, коли постійно розвивається інфраструктура міст і сіл, є потреба зводити не лише житло, а й мости, колії, підземні стоянки та багато інших важливих об’єктів, фах будівельника стає не просто робітничою (як це вважали колись) професією. Знання і вміння, що стосуються комунікацій, специфіку застосування професійних інструментів та обладнання, усіх, без винятку, будматеріалів та їх технічних характеристик, методів застосування тих чи інших у різних метеорологічних умовах – ось неповний перелік всього того, що має знати будівельник. До того ж він повинен володіти великою витривалістю і фізичною силою. Бо місця, де доводиться трудитися, часом важкодоступні, тому рухливість і гнучкість – необхідні якості. Деякі спеціальності ж вимагають монотонної роботи, тому слід вміти зосереджувати увагу на тривалий проміжок часу, мати хороший лінійний окомір, кольоросприйняття та гострий зір. А щоб стати висококваліфікованим майстром, треба обов’язково мати не лише просторову уяву, але й технічне мислення. Терпіння, акуратність, урівноваженість, старанність, організованість – невід’ємні якості в професії будівельника.

Саме такі люди працюють у міцній та згуртованій команді – ТзОВ «Будівельній фірмі «Жовква ЛТД», якою успішно керує (з моменту її створення!)  Микола Іванович Лесько, людина з багатим життєвим досвідом, професіонал та працелюб, чиї творіння височать уже десятиліттями не лише в районі, а й у області.

Усі шістдесят двоє працівників фірми є для керівника дуже цінними. Адже саме з їхньою поміччю з 1991 року збудовано дві автозаправні станції (на кордоні у м. Раві-Руській та у с. Сопошині), першу чергу ЗОШ № 2 у Жовкві, звели стіни другої черги (будівництво зупинене вже десятки років, тепер треба все розібрати, бо незакінчена будівля у аварійному стані), чотири житлові багатоквартирні будинки у м. Жовкві (п’ятий – на завершенні), корпус лікарні у селі Гійче та здійснено реконструкцію австрійського цвинтаря у селі Гійче (за це європейці нагородили фірму хрестом тірольських стрільців).

Будівельна фірма вповні забезпечена автопарком та спецтехнікою. Ба, більше, технічні потужності дозволяють будувати набагато більше, ніж є на часі. У своїй роботі широко застосовує новітні енергоощадні технології, аби зведене житло було сучасне, затишне, комфортне, а, головне, дозволяло зберігати тепло. Цьому неодмінно сприяють стабільні тісні зв’язки з постачальниками, які пропонують перевірену та якісну продукцію, ніколи не підводять та вчасно виконують замовлення.

Треба зазначити, що помешкання такого зразка, які будує «Жовква ЛТД», у обласному центрі коштують значно дорожче. І хоча темпи урбанізації зовсім не уповільнюються, все ж охочих придбати житло у тихому невеличкому місті щоразу більшає. Звичайно, найбільше квартир купують мешканці Жовкви та району, молоді сім’ї, які хочуть тут залишитися і працювати на благо Жовківщини (до речі, вартість новозбудованого житла ще до здачі будинку складає менше 10 тис. грн. за метр квадратний, що набагато дешевше, ніж у області).

Нелегку, проте плідну працю будівничих у 2002 році було відзначено на рівні району номінацією «Краща будівельна організація». За належне виконання своєї роботи були неодноразово нагороджені почесними грамотами й окремі працівники фірми. Але це не головна винагорода для творців житла. Їхній керівник, дотримуючи обіцянки, подарував  сімом своїм підопічним квартири у новозведених будинках. Цей шляхетний вчинок багатьом керівникам був тоді не зовсім зрозумілим. Адже жертовність у теперішні часи не дуже «в моді».

Цієї недільної днини усі будівельники відзначатимуть своє професійне свято. Усім, причетним до цієї шанованої професії, говоритимуть теплі слова. До вітань приєднується й директор ТзОВ «Будівельна фірма «Жовква ЛТД» Микола Іванович Лесько: «Щиро вітаю своїх працівників й усіх колег галузі загалом, зичу їм міцного здоров’я, злагоди й добробуту у родинах, мирного неба й плідних здобутків у праці».

Надія БАЙБУЛА.