Головна Соціальне життя Радість переповнювала серця

Радість переповнювала серця

479
0

Усі ми родом із дитинства. У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас упродовж усього життя і залишаються своєрідною реліквією. Психологи стверджують, що характер людини формується в перші 5-7 років життя, і від того, якими вони були, багато в чому залежить її подальша доля. Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки.

У всьому світі є діти-сироти, і наша країна, на жаль, не виключення. Для дитини, позбавленої сім’ї,  держава є і батьком, і матір'ю. Показником розвинутого суспільства є ставлення до підростаючого покоління, розуміння того, що чужих дітей не буває. Сьогодні наша держава фінансує дитячі будинки і школи-інтернати. Державою узаконено систему пільг для дітей-сиріт: на утримання житла, при працевлаштуванні, при вступі до навчальних закладів, а також матеріа-льна допомога на навчання, державні стипендії тощо.

Охорона дитинства є одним із стратегічних загальнонаціональних пріоритетів політики очільників району. Упевненість дитини в собі і своєму майбутньому, її самоусвідомлення значною мірою залежить від можливості жити безпечним і гідним життям.
Днями у кабінеті голови Жовківської РДА Надії Щур за участі голови Жовківської районної ради Романа Горбаня, начальника служби у справах дітей Жовківської РДА Віри Павлової та начальника відділу опіки та піклування Жовківської РДА Мар’яни Петрук відбулось урочисте вручення ключів та права власності на квартиру  особі із числа дітей-сиріт Ользі Степанівні Іванкевич (Маланщук) та її чоловіку, придбану у м. Жовкві.

До слова, квартира складається з житлової кімнати, кухні, ванної кімнати, коридору. Загальна площа квартири становить 49,6 м. кв., житлова – 25, 9 м. к. Придбана за кошти, виділені з обласного, районного бюджетів та бюджету Кунинської сільської ради.
У районі продовжується реалізація «Районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Жовківському районі на 2016-2018 роки». У рамках реалізації Програми впродовж року придбано житло 3 особам із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У планах – до кінця року забезпечити житлом ще одну особу із числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.