Головна Соціальне життя Реалізація і захист прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду...

Реалізація і захист прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України

386
0

В Україні, як в соціально-правовій державі,  людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, і це визначається передусім через систему конституційних прав.

Другий розділ Конституції України закріплює систему прав, свобод і обов’язків, яку можна поділити на особисті (природні, громадянські), політичні, соціальні, економічні, культурні, екологічні та сімейні права та обов’язки.

Важливе місце серед прав людини і громадянина, які перелічені вище, посідають соціальні права.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що Україна, як соціальна держава, проголосила право громадян на належні, безпечні і здорові умови праці, соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин та пенсійне забезпечення громадян.

Таким чином, конституційне право на соціальний захист включає право громадян на забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, щодо інвалідності, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов’язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Право на соціальне забезпечення, а саме на пенсію, допомогу на поховання реалізується через територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом звернень в порядку, передбаченому законодавством. Реалізація конституційного права громадян на звернення, підвищення якості обслуговування та захисту прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України – є одним з основних пріоритетів Пенсійного фонду України, в тому числі й управління в Жовківському районі.

Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області працює над поліпшенням якості обслуговування громадян. Особам, які звертаються в управління, роз’яснюються нюанси законодавства, спеціалісти управління дають якомога ширшу інформацію з тих питань, які їх цікавлять.

Прийом громадян здіснюється за адресою: м. Жовква, вул. Воїнів УПА, 10, щоденно у робочі дні, 9. 00 – 18.00 (пт. до 16.45) год.

Надія Прокуда,
завідувач юридичного сектору управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі.