Головна Соціальне життя Створено митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці Державної фіскальної служби України

Створено митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці Державної фіскальної служби України

384
0

У в’язку із реорганізацією окремих митниць Міністерства доходів і зборів України, згідно з наказом Державної фіскальної служби України від 09.09.2014 № 116, створений митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці Державної фіскальної служби України, до зони діяльності якого входять пункти пропуску:

— для автомобільного сполучення – «Рава-Руська – Хребенне»;

— для залізничного сполучення – «Рава-Руська–Хребенне, Верхрата».

Митний пост розташований поза межами населених пунктів на лінії держкордону, безпосередньо в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська – Хребенне».

Міжнародний автомобільний пунк пропуску «Рава-Руська-Хребенне» після реконструкції 2008 року – це сучасний пунк пропуску, облаштований за світовими стандартами.

У 2014 році митним постом «Рава-Руська» подано на перерахування до Держбюджету податків та зборів на загальну суму 16 млн. 819 тис. грн.; оформлено товарів, ввезених на митну територію України громадянами з використанням 76 МД типу ІМ 40 АА; 153 квитанції МД-1.

За 12 місяців 2014 року митний кордон України у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська-Хребенне» перетнули: вантажні автомобілі на в’їзд – 69 931 одиниць (зокрема транзитні – 7 334 од.), що в середньому становить близько 192 автомобілі упродовж  доби;   вантажні автомобілі на виїзд – 71064 одиниці (зокрема транзитні — 5924 од.), це приблизно 195 автомобілів упродовж доби;   легкові автомобілі (в’їзд) – 512031 одиниця, що в середньому становить близько 1403 автомобілів упродовж доби; легкових автомобілів (виїзд) – 509035 одиниць (1395 автомобілів упродовж  доби); автобуси (в’їзд) –  12312 одиниць, це приблизно 34 автобуси упродовж доби;  автобуси (виїзд) – 12340 одиниць, що в середньому становить 34 автобуси  упродовж доби;  громадяни (в’їзд) – 1341864 осіб (3676 осіб упродовж доби); громадяни (виїзд)  – 1366 457 осіб (3744 осіб упродовж доби). 

 Упродовж 2014 року на митному посту проводили посилені контрольні заходи для поліпшення показників роботи підрозділів митного оформлення в напрямку протидії митним правопорушенням. Внаслідок цього припинено 633 порушення митних правил  на загальну суму 4503084,00  грн.

Загалом за 2014 рік (оперативними працівниками ВМО № 1-4 митного поста та управління  аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням)  виявлено й припинено 879 порушень митних правил (31 % від загальної кількості усіх протоколів про ПМП, заведених Львівською митницею).

Основними причинами та чинниками вчинення порушень митних правил у розрізі основних предметів та способів здійснення правопорушень фізичними особами є складна економічна ситуація в Україні та безробіття. Тому громадяни прикордонних районів досить активно використовують автомобільний пункт пропуску для ввезення дрібних партій продуктів харчування, промислових товарів (ціни на які значно нижчі в РП) та вивезення тютюнових виробів (які можна продати дорожче на території РП), щоб хоч якось покращити свій матеріальний стан.

Традиційними місцями переховування заборонених предметів залишаються конструктивні порожнини транспортних засобів, пустотілі порожнини автомобільних шин, паливні баки.

Упродовж 2014-го року працівники митного поста вживали заходів, що скеровані на виявлення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, тютюнових виробів, валюти тощо. Зокрема у серпні спільно з працівниками СБУ у схованці автомобіля, що належить громадянину України, було виявлено 257 кг. товару — «гашиш»; у грудні під час спільного огляду з працівниками державної прикордонної служби транспортного засобу під керуванням громадянина України серед його особистих речей та у салоні автомобіля було виявлено: пістолет – 1 шт. з окремо розташованим глушником, 5 магазинів із набоями, набої, кристалічна речовина, розфасована в індивідуальні поліетиленові упаковки без маркування, ампули і таблетки (справа передана до УСБУ у Львівській області); у грудні державний інспектор м/п «Рава-Руська» склав протокол про порушення митних правил за ознаками
ст. 471 МКУ — у багажному відділенні автомобіля громадянина Республіки Польща було виявлено 70000 євро, які не були заявлені за встановленою формою та знаходились у шкіряному портфелі.   

У зв’язку з тим, що громадяни-резиденти користуються транспортними засобами, зареєстрованими у країнах Євросоюзу – значно збільшилась кількість митних правопорушень через перевищення термінів тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України та перевищення, встановлених статтею 95 Митного Кодексу, термінів доставки транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, до митного органу призначення. Тому працівники митного поста «Рава-Руська» вживають заходів, які скеровані на притягнення до адміністративної відповідальності громадян за перевищення термінів тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України та перевищення термінів доставки транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, до митного органу призначення.

Невідповідність норм законодавства України та Євросоюзу щодо норм пропуску тютюнових виробів призводить до того, що близько 90 %
транспортних засобів, які на українській ділянці кордону йдуть «зеленим коридором», знаючи встановлені Євросоюзом штрафні санкції, на польській стороні обирають смугу руху «червоний коридор». Відповідно необхідність здійснення польською стороною посилених заходів контролю спричиняє сповільнення потоку руху транспортних засобів, і, як наслідок — виникнення черг на українській ділянці контролю. Працівники проводять аналіз категорій подорожуючих громадян за ознаками їх постійного місця проживання. Зокрема, загальна статистика, звірена з прикордонною службою, вказує на те, що близько 75 % подорожуючих громадян проживають у прикордонній смузі та користуються спрощеним візовим режимом. Налагоджено належний рівень взаємодії з прикордонною службою, яка допомагає у питаннях скорочення та ліквідації черг.

Вагомий вплив на формування черг має фактор, пов’язаний із користуванням громадянами-резидентами транспортними засобами, зареєстрованими в РП (це становить біля 60 % черги усіх транспортних засобів, які перетинають митний кордон України), оскільки цій категорії транспортних засобів необхідно перетинати кордон у межах одного митного органу кожні 5 діб.

Особовий склад митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці, 90 відсотків якого складає молоде покоління сучасних українців, намагається якісно вирішувати поставлені державою завдання.

Наш кореспондент.