Головна Соціальне життя Тепер у власній квартирі

Тепер у власній квартирі

835
0

2 вересня у селищі Куликові голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур та селищний голова Лілія Бова урочисто вручили документи на право власності та ключі від квартири двом дітям-сиротам та особі з числа дітей-сиріт родини Чиж, які потребували забезпечення житлом.

Уже понад 4 роки діти – вихідці із багатодітної сім’ї Чижів, залишилися сиротами і без належних житлових умов. Батько дітей помер ще в 2000-му. 12 років  мати Ольга Михайлівна самотужки утримувала багатодітну родину.  Унаслідок важкого захворювання вона померла, залишивши 5-х дітей сиротами, троє з яких були неповнолітніми.

Звичайно, що на державному забезпеченні головне,  без бать-ківської опіки їм, м’яко кажучи, було непросто. У своєму юному віці замість дитячих розваг  вони швидко подорослішали, навчаючись виживати у цьому світі.
Нині Юрію Чижу уже виповнилося 18. Хлопець навчається у Львівському професійному ліцеї і перебуває на повному державному забезпеченні. Але з ним ще молодші – Софія і Дмитро. Вони уже давно забули, що таке сім’я. Якщо раніше виростали разом, то зараз перебували на відстані. Софія виховується у дитячому будинку сімейного типу у сестри Віталії Лядрик, с. Потелич. Дмитро Чиж перебуває під опікою  Михайла Богдановича Чабана у м. Львові.
Але саме цього дня  роки безнадії запалили новий вогник віри у краще. Світ не без добрих людей. Принаймні, в цьому вони переконалися нещодавно, коли дорогу темряви і труднощів їм освітили добрі люди.

Завдяки зусиллям і старанням голови Куликівської селищної ради Лілії Бови квартиру у чотириповерховому цегляному будинку по вул. Шевченка, 65 надано дітям-сиротам місцевою радою, і за рішенням суду оформлено право власності. Квартира складається з житлової кімнати, кухні, коридору та санвузла. Під-ведені усі комунікації. Проте помешкання перебувало у непридатному для проживання стані й потребувало капітального ремонту.

Тож усіма силами й стараннями добрих людей спільна праця увінчалася успіхом.  Реконструкція та облаштування квартири меблями та побутовою технікою проводилось Куликівською селищною радою за сприяння Жовківської райдержадміністрації, за рахунок коштів і благодійної допомоги,  наданої громадою.

Куликова та підприємцями Жовківського району. Зокрема Жовківська райдержадміністрація та Куликівська селищна рада висловлюють подяку усім, хто допоміг матеріально провести ремонтні роботи у приміщенні подарованої квартири, а саме: народному депутату України В. Парасюку, народному депутату України 7-го скликання В. Пазиняку, депутату Львівської обласної ради А. Думі, підприємцям – ПП «Бекерський Роман», ДП «Ен Джі Метал Україна», ТзОВ «Гульдманн-Україна», ПРАТ «Аеробуд»  філія «Аеробуд-Захід», ПП Остапчаку Мирону, Боровику  Володимиру, Боровику Ігорю,  Гавриляку Валерію, Візничаку Віктору, Дунчичу Ігорю, Бішку Андрію, Шевченку Олегу, сестрі Віталії Лядрик, Блонському Михайлу, Драгомірецькій Ользі, Білан Оксані, Довганик Наталії, Перетятку Степану, Майбороді Олександру, а також громаді УГКЦ Св. влкмч. Димитрія смт. Куликова. Настоятелі Куликова о. Роман Стецко й о. Володимир Коткевич освятили помешкання та подякували усім добрим людям. Дітям побажали бути вдячними Богу й жити в любові.

Від щемкої миті вручення ключів дітям серце тріпотіло у кожного присутнього. Адже це дуже важливо не залишити юних, а ще й особливих через обставини життя, наодинці із проблеми і  без даху над головою. Голова РДА Надія Щур, депутат Львівської обласної ради Андрій Дума, який придбав усю плитку для ремонту квартири, висловили побажання, що в новій оселі пануватиме затишок, й згуртовуватиме любов.

Селищний голова Куликова вітала дітей зі сльозами на очах. Проте це були сльози радості за завершену працю для блага діточок. Адже Лілія Миронівна виступила ініціатором і локомотивом придбання й облаштування квартири. «Добра головиха», — так про неї відгукувалась тітка дітей. Лілія  Бова вручила подяки депутату Львівської обласної ради Андрію Думі, керівникам ТзОВ «Гульдманн-Україна» Тарасу Юренсу, ДП «Ен Джі Метал Україна» Тарасу Іванціву, приватним підприємцям Мирону Остапчаку, Володимиру Боровику.

Наостанок урочистості щасливі Юрій, Софія і Дмитро дякували за подароване житло й допомогу добрих людей. Нехай усім меценатам добро повернеться сторицею, а на шляху дітей щоб зустрічалися лише хороші люди!

Уляна ЛАЩІВСЬКА,
Зоряна МИКИТЮК.