Головна Соціальне життя Працевлаштування осіб з інвалідністю — турбота спільна

Працевлаштування осіб з інвалідністю — турбота спільна

324
0

У кожній країні є особи з обмеженими можливостями, які мають схожі проблеми, але вирішують їх кожен по-різному. Хтось самостійно долає труднощі, проявляючи виняткову силу духу і непохитну віру в життя, а декому турбота рідних і близьких додає снаги рухатися вперед, а для когось допомога держави стає рятівним кругом у морі нелегких випробувань, що випали на їхню долю.

Про усунення бар’єру на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами говорили представники державних установ і громадські активісти за круглим столом на тему: «Спільними зусиллями — назустріч працездатному населенню з особливими потребами», що відбувся у приміщенні Жовківського районного центру зайнятості. У заході взяли участь представники управління соціального захисту населення, управління ПФУ, територіальний центр, відділення ВД ФСССН, центр зайнятості, а також товариство інвалідів Жовківського району.

Під час заходу обговорювалися питання працевлаштування та соціального захисту осіб з інвалідністю, удосконалення плідної взаємодії з усіма сторонами соціального  партнерства.

Директор Жовківського районного центру  зайнятості Микола Кришталюк зазначив, що незважаючи на труднощі, які перешкоджають оперативному працевлаштуванню осіб з інвалідністю, фахівці районного центру зайнятості відшуковують резерви та можливості щодо забезпечення зайнятості незайнятого населення даної категорії. Наголосив, що це вдається досягти тільки за рахунок тісного партнерства як з роботодавцями, так і з соціальними партнерами.

Обговорювалися також питання збереження діючих та створення спеціальних робочих місць для інвалідів, забезпечення сприятливих умов для їх ефективної праці та гідної заробітної плати.

Учасники заходу мали можливість поставити запитання, поділились досвідом. А на завершення наголосили на необхідності й надалі проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань інновацій Закону України «Про зайнятість населення», відмітили, що питання трудової реабілітації інвалідів та їх зайнятості можливо вирішити тільки спільними зусиллями

Оксана Ягельницька, в. о. начальника відділу взаємодії з роботодавцями Жовківського РЦЗ.