Львівська обласна рада прийняла рішення, відповідно до якого бійців добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, визнають бійцями-добровольцями.
Відтак їм видають відповідні посвідчення та надають одноразову грошову допомогу у розмірі 3 тисячі гривень. Своїм правом уже скористалися 115 мешканців Львівщини.
Бійцем-добровольцем АТО, згідно зі встановленим Порядком, може бути визнано особу, яка перебувала або перебуває у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України й інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів та брали безпосередню участь у бойових діях.
Для визнання бійцем-добровольцем АТО особа повинна надати такі документи: довідку керівника добровольчого формування про особу заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції; письмові свідчення не менше як двох свідків із числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в антиерористичній операції особи-заявника; інші матеріали, які засвідчу-ють безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото- і ві-
део фіксація, за наявності); висновок/характеристику громадської оргаізації (за наявності).
Для визнання бійцями-добровольцями АТО, особи, зазначені в пункті 2 цього Порядку, також мають подати до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації такі документи: заяву, копію паспорта, копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків і документи, передбачені пунктом 3 цього Порядку.
Подані особою документи розглядаються на найближчому засіданні комісії, але не пізніше, ніж у місячний строк після подачі документів.
Відсутність документів, визначених пунктом 3 цього Порядку, або їх недостовірність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем АТО.
Витяг із протоколу засідання комісії департаментом соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації скеровується в управління соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів для формування списків на виплату допомоги.