Головна Соціальне життя У Жовкві на алеї Героїв Небесної Сотні було проведене громадське віче «Україна...

У Жовкві на алеї Героїв Небесної Сотні було проведене громадське віче «Україна гідна свободи»

140
0

Увічнення національної відваги та самовідданості

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято започатковане відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» для утвердження в нашій державі ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014-го стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У цей день по всій Україні відбуваються громадські заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи. Не була осторонь у відзначенні й Жовківщина. Так, у Жовкві на алеї Героїв Небесної Сотні було проведене громадське віче «Україна гідна свободи», на яке зібралися представники районної влади, духовенство, громадські активісти, учнівська молодь тощо.

Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, а також запалили свічки пам’яті за усіх, хто поклав своє життя за Свободу та Гідність нашої держави. До слова, напередодні заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, керівник апарату Жовківської райдержадміністрації Анна Богуш, та директор Жовківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віра Кожушко поклали квіти до могили Героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги у Дублянах.

Отець Артемій відслужив за загиблими героями панахиду, а опісля вихованка Жовківського центру творчості Наталія Іваник виконала пісню «В чистім полі».

Маємо цей день пам’ятати, адже свобода та гідність стали найціннішими для українців. За це боролися наші пращури, за це ми воюємо і сьогодні з Росією.

Зоряна Микитюк