Головна Соціальне життя Управління Пенсійного фонду в Жовківському районі повідомляє

Управління Пенсійного фонду в Жовківському районі повідомляє

536
0

Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області виконує важливу соціальну функцію, забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог понад 2569 (!) тис. громадян району.

Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота органів Пенсійного фонду спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.
Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду Украї-ни — обов’язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію — виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду здійснюють із суми, шо значно менша за отриману тією чи іншою особою.

Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу щодо вагітності й пологів; виплата втраченого заробітку у зв'язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.
Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі проводить багато інформаційних заходів щодо роз'яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах», але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства.

Кожному працюючому необхідно хоча б раз на рік перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управліннях Пенсійного фонду України за місцем проживання одержати інформацію шодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом до суду шодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.
У Пенсійному фонді України налагоджено інформування застрахованих осіб через спеціальне устаткування — інформаційні кіоски, за допомогою яких при наявності страхового свідоцтва про соціальне страхування або пластикового пенсійного посвідчення можна перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних. Такі кіоски розміщено в нас в Управлінні Пенсійного фонду в Жовківському районі. Спеціалісти управлінь Фонду постійно надають допомогу в користуванні кіоском.

Шановні громадяни! Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства — прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

Надія КОГУТ,
начальник відділу платежів
до пенсійної системи.