Головна Соціальне життя У третю неділю червня відзначається День медичного працівника

У третю неділю червня відзначається День медичного працівника

396
0

За доброю традицією вже декілька десятків років у третю неділю червня відзначається День медичного працівника — одне з небагатьох свят, яке не втрачає своєї важливості через політичні чи економічні мотиви. Його відзначають не тільки лікарі і медсестри, але й усі ті, без чиєї допомоги не обійшлася б медична галузь, хто має стосунок до порятунку людських життів.

Важка місія медиків була і залишається однією з наймилосердніших. Своєю невтомною працею вони повсякчас демонструють нам приклади професіоналізму, витримки, самовідданості. Власною добротою, знаннями та досвідом люди в білих халатах повертають хворих до повноцінного життя. Сотні тисяч пацієнтів із глибокою вдячністю згадують їхні корисні поради та лагідні слова, які здатні воскресити віру і надію в людських душах. Здоров’я — це не лише благо та щастя кожного, а й безцінне суспільне надбання.

Сьогодні ми хочемо розповісти про тих медиків, які займаються найважчими пацієнтами, а саме — про відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Жовківської ЦРЛ. Адже вони опікуються пацієнтами, які потрапляють сюди після важких травм, операцій та захворювань.

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Жовківської ЦРЛ відкрите 2008 року та розраховане на 6 ліжок. У 2007-2008 роках проведено капітальний ремонт відділення. 2007-го виділено — 635,7 тис. грн., 2008 року — 572,1 тис. грн.

У відділенні працюють 11 лікарів-анестезіологів, 16 середніх та 7 молодших медичних працівників. Загалом це молодий колектив, весь медичний персонал має перші та вищі кваліфікаційні категорії. Очолює відділення завідувач, лікар-анестезіолог Оксана Гринчак, яка має 12 років медичного стажу. Старшою медичною сестрою працює Наталія Бондаренко (вища кваліфікаційна категорія, 18 років медичного стажу). Слід також згадати інших кращих медиків, які працюють у відділенні, зокрема Галину Прокопик-Білецьку — лікаря-анестезіолога, Юрія Пуківського — лікаря-анестезіолога, Оксану Гошко — медичну сестру-анестезистку, Світлану Бабух — медичну сестру палати інтенсивної терапії, Ірину Сало — молодшу медичну сестру.

Упродовж року лікарі відділення проводять близько 600 анестезій. У 2014 році у відділенні інтенсивної терапії перебувало на лікуванні 400 важкохворих.

Слід зазначити, що територією Жовківського району проходить автомобільний шлях міжнародного значення Е-372 Львів-Варшава, яким пересуваються громадяни України, Європейського Союзу та інших країн. Інтенсивність дорожнього руху становить 9000-10000 автомобілів за добу. На території Жовківського району трапляється щороку 150-160 дорожньо-транспортних пригод, 10-12 з яких закінчуються летальними випадками, та отримують травми 50-60 осіб.

Дуже часто ці постраждалі потрапляють у відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Жовківської ЦРЛ, де їм надають своєчасну та адекватну медичну допомогу.

На завершення хочемо побажати нашим медикам міцного здоров’я, наснаги, благополуччя та людської шани.

Наш кореспондент.

На світлині: сестра медичної палати інтенсивної терапії Ірина Дорош та медсестра-анестезистка Людмила Шай.