Головна Соціальне життя В Жовкві відбулося відкриття інклюзивно-ресурсного центру

В Жовкві відбулося відкриття інклюзивно-ресурсного центру

591
0

Для дітей з особливими потребами 

Одним із пріоритетів реформи сучасної освіти є інклюзивна освіта — це такий спосіб отримання освіти, коли учні або студенти з особливими освітніми потребами навчаються в загальному освітньому середовищі за місцем свого проживання, — і це є альтернативою інтернатній системі, за якою вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню. Інклюзивна освіта в широкому сенсі передбачає створення рівних можливостей для всіх категорій дітей в Україні.

Жодна дитина не має відчувати себе іншою – і це головне завдання інклюзії.

Переборюючи досвід «радянщини», нашому суспільству слід побачити у кожній дитині з особливими освітніми потребами не недоліки, а віднайти сильні сторони, аби на них спиратися і їх враховувати.

Зараз в Україні є майже 51 тисяча учнів на індивідуальній формі навчання.

І на кожну таку дитину буде більше фінансування, ніж на звичайних діток. Зокрема, цього року в бюджеті збільшено кількість ставок асистента вчителя, який допомагає вчителю в інклюзивних класах.

Знаковою подією для усієї Жовківщини у останні дні 2018-го стало відкриття у Жовкві інклюзивно-ресурсного центру, у якому надаватимуть послуги дітям із особливими потребами, і всі вони будуть безкоштовними. Тут проводитимуть заняття з реабілітації для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, а також індивідуальні та групові заняття. Для того, аби дитина мала змогу відвідувати інклюзивно-ресурсний центр, її батькам достатньо звернутися до представників закладу.

Вже з січня в даному закладі діти з особливими потребами зможуть отримати необхідні послуги. У центрі працюватимуть корекційні педагоги, спеціалісти-дефектологи, зокрема логопед, психолог, сурдопедагог, реабілітолог.

На здійснення ремонтних робіт приміщення із районного бюджету упродовж минулого року виділили 446 тисяч гривень. На придбання меблів, комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів та засобів корекції з обласного бюджету надійшло 252 тисячі гривень.

Урочисте відкриття центру востанню пятницю старого року
зібрало чимало людей. У приміщення, де знаходиться соматичне відділення, що на вулиці Воїнів УПА, прибули батьки з діточками, освітяни, представники влади. Після освячення приміщення  о. Матеєм та благословення, дітей та вчителів тепло вітали директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, голова Жовківської РДА Надія Щур, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, начальник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль, директор центру Оксана Лака. Усі гості прийшли з подарунками для малечі – іграшками, цікавими іграми, солодощами.

А далі малюки задували свічки на великому торті, що символізував справжній день народження нового колективу, де діти з особливими потребами зможуть почуватися на рівні з іншими дітьми.

Надія БАЙБУЛА