Головна Соціальне життя Затверджено переможців конкурсу мікропроектів на Львівщині

Затверджено переможців конкурсу мікропроектів на Львівщині

398
0

У Львівській обласній раді затвердили рейтинги учасників та переліки потенційних переможців обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у 2017 році. Із 1300 зареєєстрованих заявок експерти обрали 543 кращих проекти.

Як розповів начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та зовнішньоекономічних зв’язків Іван Собко, цьогорічний конкурс мікропроектів мав низку особливостей та нововведень. Гранична вартість одного проекту була збільшена до 400 тис. грн. З них 50 % — субвенція з обласного бюджету. До 45 % – це кошти місцевого бюджету (сільського, міського, районного). А 5 % — мінімальний обов’язковий небюджетний внесок конкурсанта.

Учасниками конкурсу могли бути: органи самоорганізації населення, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи громадян, органи місцевого самоврядування.

Цьогоріч також було розширено перелік пріоритетів – освітня галузь, ДНЗ, вуличне освітлення, Народні доми, заклади охорони здоров’я (в тому числі придбання обладнання) та інші пріоритети (проекти, які не дублювалися з діючими обласними програмами).

Ще одна особливість – проекти подавалися виключно в он-лайн режимі, оцінювали їх незалежні експерти.

«Цьогорічні проекти є значно якіснішими, розвитковими та концептуальними, — зазначає голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Позитивним також є те, що 38 проектів-переможців подані ОТГ. При цьому, картина найбільш активних громад порівняно з минулим роком змінилася, а це означає, що у нас іде нормальний змагальний процес».

Отож, перелік потенційних пере-можців визначено. Чому, власне, потенційних? Позаяк, тепер місцеві ради до 30 березня (включно) мають підтвердити рішеннями сесії свій бюджетний внесок. Його копію потрібно надіслати на адресу: microproekt@gmail.com. Опісля Конкурсна рада затвердить остаточні переліки переможців.  Відтак, очікується  стартувати з роботами на об’єктах, уже зі середини квітня. Щодо коштів: спочатку мають бути використані внески громади, тоді спонсорів і меценатів, далі місцевого бюджету, опісля обласного бюджету.

Прес-служба облради.